Kolorowe ikonki kojarzące się z aktywnościami, które można wykonywać w bibliotece.

Aktualności Maj w Bibliotece Gdynia

Majówka, matury, Dzień Matki... trochę tego jest w maju. Podobnie jak w Bibliotece Gdynia, która przygotowała bogaty repertuar wydarzeń, z których skorzystać mogą zarówno młodsi, jak i starsi czytelnicy. Przekonajcie się, co dla Was przygotowaliśmy!

Niech moc będzie z Wami

4 maja będziecie mogli świętować Dzień Gwiezdnych Wojen w Bibliotece z Pasją, która organizuje obchody już po raz piąty! Zabawę zaczynamy od godz. 16:00, a wśród atrakcji znajdą się m.in.:

• Spotkanie z Legionem 501, z którym porozmawiacie o uzbrojeniu Storm Trooperów oraz o filmach i serialach
  • Warsztaty tworzenia własnej gry planszowej z motywami Star Wars (zapisy: pasja@bibliotekagdynia.pl)
  • Prelekcja pt. Historia efektów specjalnych w Gwiezdnych Wojnach
  • Pokaz zdjęć ze Star Wars Celebration

Nie zapomnijcie o przebraniach! Będzie fotobudka, w której będziecie mogli uwiecznić swój gwiezdny wizerunek!

Zostań młodym joginem

Północne dzielnice Gdyni po raz kolejny serwują młodym czytelnikom warsztaty ogólnorozwojowe z elementami jogi, bajkoterapii, treningu koncentracji i uważności. To jedne z najpopularniejszych zajęć dziecięcych w tamtejszych filiach, dlatego warto zapisywać się na nie jak najwcześniej.

• Joga dla dzieci od 3 do 8 lat w Bibliotece Pogórze(5, 29.05, godz. 16:00)
  • Joga dla dzieci od 4 do 8 lat w Bibliotece Obłuże(8, 15.05, godz. 16:30)
  • Joga dla dzieci od 4 do 8 lat w Bibliotece Oksywie (9.05, godz. 16:30)

Biblioteczne teatrzyki

Jak co miesiąc odświeżamy repertuar teatralny. W maju możecie obejrzeć z Waszymi maluchami aż siedem spektakli na terenie całej Gdyni!

Spotkania tematyczne

Dzieci dziećmi, ale dorośli też muszą mieć coś z życia bibliotecznego! Przygotowaliśmy dla Was długą listę spotkań o różnej tematyce. Mamy nadzieję, że znajdziecie takie, które wpisują się w Wasze pasje bądź też poruszają istotne dla Was problemy i weźmiecie w nich udział.

• Tajemnicze Wzgórze - spacer z Michałem Miegoniem, organizowany przez Bibliotekę Wiedzy (6.05, godz. 11:00)
  • Spotkanie autorskie z Ewą Formella w Bibliotece Obłuże (9.05, godz. 18:00)
  • Uzależnienie od technologii u młodzieży – na co warto zwrócić uwagę i jak sobie z nim radzić? - spotkanie dla rodziców w Bibliotece Pogórze (15.05, godz. 17:00)
  • Między Golemem a robotem - magiczne opowieści o Czechach w Bibliotece Wiedzy (15.05, godz. 17:30)
  • Dyskusje nie tylko o muzyce w Bibliotece Śródmieście (18.05, godz. 17:00)
  • Ekonomia behawioralna - wykład w Bibliotece Wiedzy (22.05, godz. 17:00)
  • Fortyfikacje przedwojennej Gdyni - prelekcja w Bibliotece Wiedzy (29.05, godz. 17:30)

Razem lepiej

A co powiecie na mały crossover? Mamy spotkania typowo dla dorosłych i zajęcia skrojone pod dzieci. Co byście jednak powiedzieli na... warsztaty rodzinne? W maju mamy kilka obowiązkowych pozycji, przy których będziecie się doskonale bawić w rodzinnym gronie!

• Warsztaty szycia rodzinnego w Bibliotece Pogórze (9.05, godz. 16:30)
  • Warsztaty rodzinne z aromaterapii w Bibliotece Cisowa (11.05, godz. 16:00, 25.05, godz. 17:00)
  • Jak opowiadać bajki - rodzinne warsztaty z Szymonem Góralczykiem w Bibliotece Wzgórze (11.05, godz. 17:00)

Zrównoważona Biblioteka

W ramach programu Gdynia w klimacie nasze filie organizują kolejne zielone wydarzenia, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Maj obfituje w kolejne ekologiczne warsztaty, wymiany i spotkania poświęcone zdrowemu trybowi życia i dbaniu o naszą planetę.

• Let's swap! Wymiana ubrań dziecięcych w Bibliotece Obłuże (13.05, godz. 10:00-13:00)
  • Eko girlandy wiosenne - warsztaty dla dzieci w Bibliotece Pogórze (15.05, godz. 15:00)
  • Wiosenne wietrzenie szafy - wymiana ubrań w Bibliotece z Pasją (15.05, godz. 17:00)
  • Warsztaty tworzenia świeczek sojowych w Bibliotece Chylonia Centrum (22.05, godz. 16:30)
  • Spotkanie z cyklu dot. uprawy roślini ich wykorzystania w Bibliotece Śródmieście (25.05, godz. 16:30)

Więcej i więcej

Wymienione wyżej wydarzenia to zaledwie garstka tego, w czym możecie wziąć udział w Bibliotece Gdynia w maju. Mamy tego znacznie więcej! Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, Turniej Dobble, nauka języka włoskiego, warsztaty tworzenia jednorożców, rytmika, szydełkowanie, spotkanie autorskie dla dzieci i wiele, wiele innych.

Sprawdź, co dzieje się w Twojej bibliotece, korzystając z naszego kalendarium lub skorzystaj z naszego profilu na Facebooku.