O bibliotece Legimi (ebooki)

Długi weekend? Świąteczny wyjazd? Nie zabieraj torby książek, wypożycz e-booka z Biblioteki Gdynia

Od sierpnia 2017 w filiach Biblioteki Gdynia dostępne są e-booki, czyli elektroniczne książki. Można je czytać za pośrednictwem wybranych czytników, a także na komputerach, tabletach i smartfonach.

„Wypożyczanie” e-booków możliwe jest dzięki współpracy Biblioteki z aplikacją Legimi. Dzięki niej użytkownicy uzyskują dostęp do 160 000 tytułów! W naszym pakiecie są również audiobooki i synchrobooki. Wśród nich znajdują się zarówno największe bestsellery, jak i klasyczne pozycje. Jeden kod daje dostęp do aplikacji na dwóch urządzeniach.

Aby wypożyczyć e-booka, trzeba wejść na stronę www.legimi.pl/bibliotekagdynia i założyć darmowe konto. Następnie w odpowiedniej rubryce należy wpisać kod pobrany od bibliotekarza.
Po wpisaniu kodu czytelnik otrzymuje dostęp do e-booków w Legimi bez limitu stron na okres jednego miesiąca. Po tym czasie można odebrać kolejny kod. By doładować swoje konto, wystarczy zalogować się na nie za pomocą strony www.legimi.pl/bibliotekagdynia i wpisać nowy kod.

Książki można czytać za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Legimi dostępnej na urządzeniach obsługiwanych przez systemy iOS, Android, Windows oraz Windows Phone. Aplikację Legimi można uruchomić także na wybranych czytnikach, w tym m.in. PocketBook Touch Lux 2 i 3, InkBOOK Classic 2 czy InkBOOK Onyx. Pełna lista urządzeń znajduje się na stronie www.legimi.pl

Szczegółowy regulamin oraz FAQ znajdują się na stronie www.legimi.pl/bibliotekagdynia

Legimi