O bibliotece Legimi (ebooki)

Długi weekend? Świąteczny wyjazd? Nie zabieraj torby książek, wypożycz e-booka z Biblioteki Gdynia

Od sierpnia 2017 w filiach Biblioteki Gdynia dostępne są e-booki, czyli elektroniczne książki. Można je czytać za pośrednictwem wybranych czytników, a także na komputerach, tabletach i smartfonach.

– „Wypożyczanie” e-booków możliwe jest dzięki współpracy Biblioteki z aplikacją Legimi. Dzięki niej użytkownicy uzyskują dostęp do 20 tysięcy tytułów. Wśród nich znajdują się zarówno największe bestsellery, jak i klasyczne pozycje – mówi Natalia Gromow, dyrektor Biblioteki Gdynia.

Aby wypożyczyć e-booka, trzeba wejść na stronę www.legimi.pl/bibliotekagdynia i założyć darmowe konto. Następnie w odpowiedniej rubryce należy wpisać kod pobrany od bibliotekarza.
Po wpisaniu kodu czytelnik otrzymuje dostęp do e-booków w Legimi bez limitu stron na okres jednego miesiąca. Po tym czasie można odebrać kolejny kod. By doładować swoje konto, wystarczy zalogować się na nie za pomocą strony www.legimi.pl/bibliotekagdynia i wpisać nowy kod.

Książki można czytać za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Legimi dostępnej na urządzeniach obsługiwanych przez systemy iOS, Android, Windows oraz Windows Phone. Aplikację Legimi można uruchomić także na wybranych czytnikach, w tym m.in. PocketBook Touch Lux 2 i 3, InkBOOK Classic 2 czy InkBOOK Onyx. Pełna lista urządzeń znajduje się na stronie www.legimi.com.

Szczegółowy regulamin oraz FAQ znajdują się na stronie www.legimi.pl/bibliotekagdynia

Legimi

Konsorcjum na rzecz dostępu do e-booków

Mamy przyjemność poinformować, że w ramach współpracy pomiędzy bibliotekami pomorskimi udało się powołać konsorcjum na rzecz dostępu do e-booków. Usługa jest dostępna od stycznia 2020 roku.

Legimi – konsorcjum Pomorskie składa się z następujących podmiotów:

Miejska Biblioteka Publiczna w LęborkuBiblioteka GdyniaStacja Kultura – Biblioteka RumiaMiejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w TczewieMiejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Żurakowskiego w Kartuzach,Miejska Biblioteka Publiczna w MalborkuWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w GdańskuBiblioteka Publiczna Gminy GardejaCentrum Kultury i Biblioteki im. Jana KarnowskiegoGminna Biblioteka Publiczna w Pruszczu,GIK w Łęczycach, Powiatowa Biblioteka Publiczna w WejherowieMiejska Biblioteka Publiczna w CzłuchowieGOK GłówczyceBiblioteka Publiczna Gminy Szemud im. ks. dr Leona HeykeMiejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Dworze MazowieckimMiejska Biblioteka Publiczna w RedzieMiejska Biblioteka Publiczna w WejherowieBiblioteka Publiczna Gminy Nowa Wieś Lęborska, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Helu.

W tych bibliotekach możecie państwo dostać kody dostępu do e-booków i korzystać bez obawy, że wyczerpie się limit stron.

Liderem projektu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie i jeśli któraś z bibliotek zechce dołączyć do naszego konsorcjum, zapraszamy do kontaktu mailowego: mbp.sopot.pl