Tajemnicze Wzgórze - spacer z Michałem Miegoniem

Biblioteka Wiedzy

W sobotę 6 maja zwołujemy zbiórkę przy U7 (ul. Partyzantów 37) i wraz z Michałem Miegoniem wybieramy się na spacer pod hasłem Tajemnicze Wzgórze - duchy, ludzie, fortyfikacje.

Na styku morza, lądu i wyżyn dzieją się często rzeczy niezwykłe. Podczas spaceru poznamy historię tajemniczych wydarzeń, które miały miejsce w dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Poznamy także charakterystyczne miejsca związane z wojną, kulturą i...tajemniczymi obiektami widzianymi w latach 70. na niebie.
Tajemnicze Wzgórze? Jak najbardziej. Ten po części sentymentalny, po części sensacyjny spacer, rozbije niektóre mity dzielnicowe i pokaże przemiany, jakie miały miejsce w tej części miasta na przestrzeni blisko stu lat.

Spacer poprowadzi Michał Miegoń – pracownik Muzeum Miasta Gdyni, przewodnik miejski PTTK, dwukrotny laureat nagrody artystycznej Prezydenta Miasta Gdyni "Galion Gdyński" w roku 2019 oraz 2022. Animator kultury, aktywny działacz w dziedzinie popularyzacji gdyńskiej historii i kultury (m.in. współkurator festiwalu Open House Gdynia). Oprócz historii zajmuje się muzyką jako lider zespołu rockowego Kiev Office.

Wydarzenie finansowane w ramach realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego „Spotkania podróżnicze i spacery po dzielnicy oraz warsztaty dla dzieci w Bibliotece Wiedzy”.

Modernistyczny, gdyński budynek w czarnobiałych kolorach na białym tle. W jego prawym górnym rogu widoczna jest żółta, okrągła plama.

Opuszczony Nowy Jork - prelekcja z pokazem filmu

03 / 08 / 2024