Ekonomia behawioralna

Biblioteka Wiedzy

W poniedziałek 22 maja, na godz. 17:30 zapraszamy na kolejny wykład z dziedziny ekonomii do Biblioteki Wiedzy. Tym razem porozmawiamy o ekonomii behawioralnej.

Wiele osób przed podjęciem decyzji analizuje mnóstwo czynników i na ich podstawie decyduje jak się zachować. Takiego podejścia uczy nas klasyczna teoria ekonomii. Jednak w rzeczywistości emocje i podświadomość mają znacznie większy wpływ, niż się nam wydaje. Ekonomia behawioralna skupia się na poznaniu rzeczywistego zachowania ludzi i uwzględnia ludzkie ograniczenia. Wykorzystuje odkrycia psychologii, socjologii i neuronauki do wyjaśnienia podejmowanych przez ludzi wyborów i stara się odkryć, dlaczego czasem postępujemy wbrew wszelkiej logice.

Na spotkaniu pogadamy krótko o następujących tematach:

1) Czym jest ekonomia behawioralna i jakie jest źródło jej pochodzenia?

2) Dlaczego warto poznać ekonomię behawioralną?

3) Kim jest Dan Ariely i dlaczego warto go obserwować?

4) Jak skutecznie zaszczepiać ekonomię behawioralną w swoim życiu na co dzień? Czy wiedza o zachowaniu innych pomaga lepiej się zorientować we współczesnym świecie inwestycji, krypto-rewolucji oraz czy dzięki niej jesteśmy w stanie bronić się przed oszustami?

5) Mały eksperyment-niespodzianka na pożegnanie.

Prowadząca:
Eugenia Galazzo - doktor ekonomii, prezes Fundacji Interdisciplinary Research Foundation z siedzibą w Warszawie. Skończyła studia magisterskie z cybernetyki ekonomicznej, stąd miłość do technologii i praca w branży IT. Doktorat w dziedzinie teorii ekonomicznej, prowadzenie licznych badań naukowych oraz występy na konferencjach międzynarodowych. 12 lat pracowała jako adiunkt na katedrze Ekonomii Międzynarodowej w Uniwersytecie Alfreda Nobla, gdzie stworzyła kurs autorski z komunikacji międzynarodowej. Na co dzień pasjonuje ją sztuka, natura, psychologia, podróże solo, projekty społeczne oraz ekologiczne. Jeździła też jako wolontariuszka do Japonii, Chin, Niemiec oraz Holandii.

Wykres słupkowy w różnych odcieniach koloru niebieskiego. Przecina go zielona strzałka idąca w górę. Po lewej stronie żółte serce, po prawej złote monety, w prawym górnym rogu słońce.

Historie gdynian z fotografiami w tle

09 / 05 / 2024

Certyfikowany kurs pierwszej pomocy