Ekonomia behawioralna

Biblioteka Wiedzy

W poniedziałek 22 maja, na godz. 17:30 zapraszamy na kolejny wykład z dziedziny ekonomii do Biblioteki Wiedzy. Tym razem porozmawiamy o ekonomii behawioralnej.

Wiele osób przed podjęciem decyzji analizuje mnóstwo czynników i na ich podstawie decyduje jak się zachować. Takiego podejścia uczy nas klasyczna teoria ekonomii. Jednak w rzeczywistości emocje i podświadomość mają znacznie większy wpływ, niż się nam wydaje. Ekonomia behawioralna skupia się na poznaniu rzeczywistego zachowania ludzi i uwzględnia ludzkie ograniczenia. Wykorzystuje odkrycia psychologii, socjologii i neuronauki do wyjaśnienia podejmowanych przez ludzi wyborów i stara się odkryć, dlaczego czasem postępujemy wbrew wszelkiej logice.

Na spotkaniu pogadamy krótko o następujących tematach:

1) Czym jest ekonomia behawioralna i jakie jest źródło jej pochodzenia?

2) Dlaczego warto poznać ekonomię behawioralną?

3) Kim jest Dan Ariely i dlaczego warto go obserwować?

4) Jak skutecznie zaszczepiać ekonomię behawioralną w swoim życiu na co dzień? Czy wiedza o zachowaniu innych pomaga lepiej się zorientować we współczesnym świecie inwestycji, krypto-rewolucji oraz czy dzięki niej jesteśmy w stanie bronić się przed oszustami?

5) Mały eksperyment-niespodzianka na pożegnanie.

Prowadząca:
Eugenia Galazzo - doktor ekonomii, prezes Fundacji Interdisciplinary Research Foundation z siedzibą w Warszawie. Skończyła studia magisterskie z cybernetyki ekonomicznej, stąd miłość do technologii i praca w branży IT. Doktorat w dziedzinie teorii ekonomicznej, prowadzenie licznych badań naukowych oraz występy na konferencjach międzynarodowych. 12 lat pracowała jako adiunkt na katedrze Ekonomii Międzynarodowej w Uniwersytecie Alfreda Nobla, gdzie stworzyła kurs autorski z komunikacji międzynarodowej. Na co dzień pasjonuje ją sztuka, natura, psychologia, podróże solo, projekty społeczne oraz ekologiczne. Jeździła też jako wolontariuszka do Japonii, Chin, Niemiec oraz Holandii. 

Przejdź na stronę biblioteki Zobacz wszystkie wydarzenia
Wykres słupkowy w różnych odcieniach koloru niebieskiego. Przecina go zielona strzałka idąca w górę. Po lewej stronie żółte serce, po prawej złote monety, w prawym górnym rogu słońce.

Zobacz więcej

On a trip to Greece. W podróży do Grecji

On a trip to Greece. W podróży do Grecji

25 / 07 / 2024
godz. 17:30
Biblioteka Wiedzy

Więcej