Okulary przeciwsłoneczne leżące na piasku na plaży

Aktualności Wakacje z Biblioteką Gdynia

Nareszcie wakacje! Dzieci i młodzież zasłużenie odpoczywają od codziennych trudów związanych z życiem szkoły, a dorośli wyczekują na terminy swych urlopów. Dni są dłuższe, słońce świeci, karmiąc nas dużymi dawkami witaminy D3, a nasze myśli zazwyczaj kierują się w przyjemniejsze rejony niż wtedy, gdy na zewnątrz panuje jesienna słota czy srogie, zimowe mrozy. Okres wakacyjny to również czas zmian w Bibliotece Gdynia. Nie chodzi nam tylko o zmianę godzin otwarcia, ale również nieco zmodyfikowaną ofertę wydarzeń. Na liście znajdziecie sporo wydarzeń, które odbywać się będą cyklicznie. Będzie tu coś dla małych i dużych czytelników - warsztaty kreatywne, Dyskusyjny Klub Książki, spotkanie autorskie, nauka języków obcych oraz różnorodne aktywności dla młodzieży. Wybierzcie coś dla siebie!

 

Cykliczne spotkania dla najmłodszych

Jak co roku w naszych filiach pojawiają się cykliczne spotkania dla dzieci, a wśród nich przede wszystkim warsztaty kreatywne oraz zajęcia literacko-plastyczne. Wydarzenia będą odbywały się cotygodniowo – zawsze tego samego dnia. W wakacje 2024 rodzice małych czytelników powinni zwrócić uwagę na:

 

Wydarzenia dla młodzieży

Nie samymi maluchami Biblioteka żyje! Mamy kilka interesujących propozycji dla uczennic i uczniów ze starszych roczników. Wśród nich warto przede wszystkim zwrócić uwagę na spotkania organizowane w ramach projektu Biblioteka dla wszystkich.moje miejsce, ale na liście znajdziecie również Dyskusyjny Klub Książki, arteterapię czy coś dla miłośników Star Wars.

 

Wakacje nie tylko dla uczniów!

Ale jak to tak? W wakacje wszystkie atrakcje mają być tylko z myślą o dzieciach i młodzieży? My, dorośli, też chcemy skorzystać z dłuższych dni i zrobić coś interesującego w wolnym czasie. Biblioteka pomyślała również o tej grupie wiekowej i przygotowała garść naprawdę solidnych wydarzeń.

 

Nauka języków obcych w wakacje? Dlaczego nie?

Co prawda okres wakacyjny to czasu wypoczynku i zagranicznych wyjazdów, ale na naukę nigdy nie jest za późno. Warto skorzystać z darmowych lekcji w naszych bibliotekach i podszkolić swoje umiejętności językowe przed wymarzoną wycieczką!

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na spotkania dla dzieci z cyklu It's storytime! PICTURE BOOKS and FUN w Bibliotece Wzgórze, gdzie wspólnie będziemy czytać w języku angielskim i tymże języku się potem bawić.

 

Escape Room - znakomita rozrywka dla każdego

Absolutny hicior przygotowała dla nas Biblioteka Śródmieście. Po rocznej przerwie powraca biblioteczny Escape Room, tym razem w klimacie detektywistycznym. To doskonała zabawa dla całej rodziny! Zbierzcie drużynę odważnych detektywów, wymyślcie dla siebie kryptonim i wpadajcie do Biblioteki Śródmieście, żeby wspólnie rozwiązać zagadkę zaginionej książki!  Waszym zadaniem będzie odpowiedź na pytanie: Kto za tym wszystkim stoi? Rozwiązujcie zagadki, prawidłowe odpowiedzi wskażą wam drogę do kolejnych zadań. Zbierajcie dowody, odciski palców i przesłuchujcie naocznych świadków.

Wziąć udział w grze będziecie mogli przez cały lipiec - w poniedziałki w godzinach 15:00-18:00 oraz wtorki, środy i czwartki w godzinach 12:00-15:00. Pamiętajcie o wcześniejszym zapisaniu się na wybrany termin oraz zabraniu telefonów ze skanerem kodów QR.

 

Nieregularne spotkania dla dzieci

Zaczęliśmy od zajęć dla dzieci i nimi również kończymy. Na początku wspomnieliśmy o zajęciowych cyklach, a teraz podrzucimy Wam jeszcze kilka bardzo ciekawych, pojedycznych wydarzeń dziecięcych. Sprawdźcie w kalendarzu wolne terminy i zapiszcie swoje maluchy już dziś!