Gdyńscy olimpijczycy

Biblioteka Wiedzy

4 lipca na godz. 17:30 zapraszamy na kolejne spotkanie dotyczące historii Gdyni i jej mieszkańców

Zbliżające się 100-lecie nadania Gdyni praw miejskich oraz nadchodzące Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024, stanowią doskonałą okazję, aby przybliżyć gdynianom postacie związanych z naszym miastem sportsmenek i sportowców. Jest to ważne, bowiem historia naszego miasta, to także historia sportu i udziału gdynian w najróżniejszych sportowych wydarzeniach, także w tych najważniejszych - olimpijskich.

Wszystko to sprawia, że warto przedstawić postacie i dokonania sportsmenek i sportowców trenujących w gdyńskich klubach i rywalizujących ze sportowcami z całego świata na arenach Igrzysk Olimpijskich, związanych z Gdynią i promujących nasze miasto na świecie.

Spotkanie poprowadzi czytelnik Biblioteki Gdynia, pasjonat historii – Stanisław Lis.

Fragment bieżni lekkoatletycznej

Warsztaty Second Brain - Jak zarządzać wiedzą