Aktualności Styczeń w Bibliotece Gdynia

Witajcie w 2024! Cieszymy się, że jesteście z nami! Nowy rok to dla wielu czytelników okazja do postawienia sobie literackich celów związanych z ilością przeczytanych książek, skupieniem się na konkretnej tematyce lub gatunku czy też aktywnym śledzeniu nowości na rynku wydawniczym. Mamy nadzieję, że Wasze cele się zrealizują i że jednym z nich będzie też aktywny udział w życiu Biblioteki. A jaki jest na to najlepszy sposób? Bez wątpienia to udział w wydarzeniach organizowanych przez nasze filie. W styczniu oprócz cyklicznych wydarzeń, które już dobrze znacie, pojawi się też sporo interesujących nowości.

Spotkania autorskie, Dyskusyjny Klub Książki, rozgrywki RPG, języki obce, klub Netflixa i wiele, wiele innych. Sprawdź i znajdź coś dobrego dla siebie!

RPG i gry bitewne

Nowa jakość w Bibliotece Witomino! Filia przy ul. Widnej 2B wzywa do siebie wszystkich miłośników tzw. "erpeżków" oraz wielbicieli gier bitewnych do skorzystania ze swojej oferty. RPG (Role-playing games) to towarzyskie gry fabularne oparte na narracji, w której gracze wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Zostaną one poprowadzone przez animatorów z Głowy Pełnej Przygód, a także Dariusza Domagalskiego. Gry bitewne to z kolei odmiana gier planszowych polegająca na toczeniu bitew przy użyciu miniaturowych figurek. Rozgrywki będą odbywały się na specjalnej macie do tychże gier, która znajduje się w posiadaniu witomińskiej biblioteki.

FULL THRUST GWIEZDNE FLOTY - GRA BITEWNA

WiTOMIno GRAJ - RPG - Między pustką a czernią (Coriolis)

WiTOMIno GRAJ - RPG - "Hibernaculum" (Coriolis)

WiTOMIno GRAJ - CONAN (RPG) - "Klejnot Acheronu"

Ucz się języków obcych w Bibliotece!

Angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, japoński... nauka języków obcych - darmowa, prosta i w przyjemnej atmosferze! Jeśli jednym z Waszych noworocznych postanowień jest poznanie nowego języka, to nie mogliście trafić lepiej!

¡Viva español! - poziom zaawansowany

Español y ¡Olé! - poziom podstawowy

Bella Italia - poziom podstawowy

どきどき, czyli doki doki - japoński od podstaw

Kaffeeklatsch - niemiecki nie gryzie

Let's Talk About - konwersacje po angielsku

Speaking of English - zajęcia językowe z wolontariuszką ECS, Martiną

Italiano - kurs języka włoskiego

Dla miłośników książek (małych i dużych)

Kochacie książki? To pytanie retoryczne, bowiem sam fakt, że należycie do Biblioteki odsłania niejako Waszą słabość do literatury. I my to bardzo, bardzo szanujemy. Jeśli szukacie innych pasjonatów książek, z którymi możecie porozmawiać o ulubionych tytułach, to zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki lub też w innych literackich spotkaniach, które organizujemy w styczniu.

DKK dla dorosłych w Bibliotece Chylonia

Klub literacko-plastyczny

The Hillside Book Group

DKK dla dorosłych w Bibliotece Chylonia Centrum (17.01, godz. 10:00)

Czytanie na dywanie

DKK dla dorosłych w Bibliotece Obłuże

DKK dla młodzieży w Bibliotece Wzgórze

DKK dla dorosłych w Bibliotece Wzgórze

Spotkanie Ukraińskiego Klubu Książki

Kreatywne zajęcia dla najmłodszych

Gdzie Twoje dziecko może rozwijać swoje artystyczne talenty i kreatywne umiejętności, a przy okazji doskonale się bawić? W Bibliotece, oczywiście! Wybierz idealne zajęcia dla swoich pociech i zapisz je już dziś!

Funny Crafts - creative workshops for children

Biała zima. Warsztaty literacko-plastyczne

Klub literacko-plastyczny

Zimowe czytanie - zajęcia literacko-plastyczne

Bałwanek ze skarpetki - warsztaty literacko-plastyczne

Styczniowe warsztaty DIY dla dzieci

Dzień Kubusia Puchatka

Warsztaty plastyczne "Popcorn"

Dzień zabaw w stylu retro

Zimowe malowanie na kamieniach

Spotkanie z Panią Zimą

Międzynarodowy dzień klocków LEGO

Spotkania autorskie

W styczniu będziecie mieli okazje wziąć udział w czterech spotkaniach autorskich. Będzie spora różnorodność, bowiem macie do wyboru znaną reportażystkę, dwie autorki książek dla dzieci oraz poetę.

Spotkanie autorskie z Moniką Rak

Spotkania z poezją - Zbigniew Fojuth

Spotkanie z Martą Abramowicz

Dominika Kraska - spotkanie autorskie

Styczeń z "Krainą Lodu" na Obłuże

Gratkę dla najmłodszych zafascynowanych przygodami Elzy, Anny i Olafa szykuje Biblioteka Obłuże. Cykl zajęć literacko-plastycznych oraz edukacyjnych w klimacie jednego z najpopularniejszych filmów animowanych w historii potrwa przez cały miesiąc.

Styczeń z Krainą Lodu: Ulepimy dziś bałwana?

Styczeń z Krainą Lodu: Skąd się bierze śnieg?

Styczeń z Krainą Lodu: Zimowy krajobraz

Styczeń z Krainą Lodu: Wycieczka ze Svenem

Styczeń z Krainą Lodu: Lodowe Igrzyska

Styczeń z Krainą Lodu: Mroźne potwory

Styczeń z Krainą Lodu: Magiczna moc lodu

Styczeń z Krainą Lodu: Zimowy bal Anny i Elzy

Styczeń z Krainą Lodu: Światowy Dzień Śniegu

Dużo, dużo więcej...

Oczywiście to, co widzicie powyżej, to tylko wybrane wydarzenia styczniowe, a będzie ich znacznie więcej. Nie wspomnieliśmy jeszcze choćby o rozgrywkach gier planszowych, warsztatach szydełkowania, warsztatach pisarskich i poetyckich czy spotkaniach tematycznych.