Kaffeeklatsch - niemiecki nie gryzie

Biblioteka z Pasją

English and German below!

Witam wszystkich! Mam na imię Martina i pragnę zaprosić Was na mój kurs języka niemieckiego „Kaffeeklatsch”!
Jestem wolontariuszką Europejskiego Korpusu Solidarności w Bibliotece z Pasją i ponieważ pochodzę z Austrii, moim językiem ojczystym jest niemiecki.

Na tym kursie oferujemy zarówno początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom możliwość pogłębienia znajomości języka niemieckiego. Podczas naszych spotkań będziemy omawiać różne tematy, aby poszerzyć nasze możliwości komunikacyjne. Porozmawiamy o naszych krajach i kulturach, naszych zainteresowaniach, popkulturze i codziennych wyzwaniach. I oczywiście będziemy się też dobrze bawić, grając razem w gry lub słuchając niemieckiej muzyki.
Niezależnie od tego, czy znasz tylko kilka słów po niemiecku, czy masz już zaawansowaną wiedzę, każdy jest mile widziany. Wspólnie odkryjmy język niemiecki.
Kursy odbywają się regularnie w bibliotece, więc przyjdź i dołącz do nas! Nie mogę się doczekać, żeby Cię poznać!

Terminy najbliższych spotkań: 18.04, 16.05 o godz. 18:00

English:
Hello, everyone! My name is Martina, and I would like to invite you to my German course "Kaffeeklatsch"!

I am the European Solidarity Corps volunteer at Biblioteka z pasją and beacause I am from Austria, German is my mother tongue.

In this course, we offer the opportunity for both beginners and advanced speakers to deepen their German language skills. During our meetings, we will discuss various topics to expand our communication abilities. We'll talk about our countries and cultures, our hobbies, pop culture and everyday challenges. And, of course, we'll have some fun too, as we'll play games together or listen to German music.

Whether you just know a few words in German or already have advanced knowledge, everyone is welcome. Let's explore the German language together.

The courses take place regularly at the library, so drop by and join us! I look forward to met you!

German:
Hallo zusammen! Mein Name ist Martina und ich möchte euch zu meinem Deutschkurs „Kaffeeklatsch“ einladen!
Ich bin Freiwillige des Europäischen Solidaritätskorps in der Biblioteka z Pasją und da ich aus Österreich
komme, ist Deutsch meine Muttersprache.

In diesem Kurs bieten wir sowohl Anfängern als auch Fortgeschrittenen die Möglichkeit, ihre Deutschkenntnisse zu vertiefen. Bei unseren Treffen besprechen wir verschiedene Themen, um unsere Kommunikationsfähigkeiten zu erweitern. Wir sprechen über unsere Länder und Kulturen, unsere Hobbys, Popkultur und alltägliche Herausforderungen. Und natürlich haben wir auch jede Menge Spaß, wenn wir gemeinsam Spiele spielen oder deutschsprachigen Musik hören.

Egal ob du nur ein paar Wörter Deutsch kannst oder bereits über fortgeschrittene Kenntnisse verfügst, jeder ist willkommen. Lasst uns gemeinsam die deutsche Sprache erkunden.
Die Kurse finden regelmäßig in der Bibliothek statt, also kommt vorbei und macht mit! Ich freue mich darauf, euch zu sehen!

Młoda kobieta trzymająca nad sobą dymek komiksowy

Maj Gwiezdnych Wojen - Star Wars May - maraton czytelniczy

02 / 05 / 2024

Rysuj mangę z Washuu | Малюємо мангу з Васюю