WiTOMIno GRAJ - RPG - Między pustką a czernią (Coriolis)

Biblioteka Witomino

Biblioteka Witomino (ul. Widna 2B) zaprasza na kolejne rozgrywki RPG organizowane przez Głowę Pełną Przygód.

•    Osoba Prowadząca: Bart
•    System: Coriolis - Trzeci Horyzont
•    Założenia scenariusza: Scenariusz został przygotowany z myślą o osobach nieznających systemu. Jest też dostosowany do osób zaczynających przygodę z grami fabularnymi.
•    Wiek: 16+
•    Liczba graczy: 4
•    Czas trwania sesji: 4 godziny, cała rozgrywka podczas jednego spotkania.
•    Tematy niekomfortowe: Przemoc, horror, głód, choroby, kosmos, koszmary, ciasne pomieszczenia.
•    OPIS: Planety żyją. Żyją tak samo jak ty czy ja, tylko w swoim tempie oraz jestestwie. Sułtan Murad dostrzegł piękno życia już jako dziecko.

Ojcze... dlaczego nie dbamy o to, co daje nam życie, wszak my też nim jesteśmy?

Pytanie to powraca w umyśle strudzonego Murada niczym nocny koszmar - niestety bez odpowiedzi.
Sułtan spojrzał się na Was, z lekkim uśmiechem na twarzy. Widocznym i pewnym było to, że jego dni są policzone. Tak samo jak i całej planety, którą zarządza. Wojny toczone w tym sektorze były wyniszczające. Ostatnią wolą waszego władcy jest odnalezienie stacji kosmicznej z legend. Baśni o tym, że lek na rozkład ludzkiego umysłu i ciała kryje się właśnie tam. Skąd macie wiedzieć, że nie jest to twór schorowanego umysłu?
Małe pudełeczko stworzone z materiałów tak niepraktycznych i słabych jakby z innych epok wyrwane, pokazało Wam skrawek wiedzy o zapomnianej planecie. Zielononiebieska kula chmur skrywa pod swoim płaszczem ryczącym od sztormów powietrznych, skarby i dawną nadzieję ludzi.

Zaufani mi przyjaciele! Użyjcie mego statku, który zabierze Was bezpiecznie w najdalsze zakątki kosmosu. Znajdźcie ziarno prawy w tej legendzie i przywieźcie je do domu. Może dla mnie jest już za późno, ale niechaj moje poświęcenie będzie energią do odnowy naszego domu, gdyż władca musi liczyć się z takim losem. Niechaj życie zatriumfuje nad śmiercią!

•    Dodatkowe informacje: Rozgrywka będzie nastawiona na wspólną narrację. Najpierw rozmawiamy o sposobie rozwiązania problemu, a potem myślimy o mechanice. Archetypy postaci będą gotowe i będziemy wybierać je na sesji. Nie trzeba znać systemu. Wszystko zostanie wyjaśnione przed właściwą rozgrywką. Kostki oraz ołówki będą dostępne podczas sesji.

Spotkanie autorskie z Angeliką Jędryką

09 / 09 / 2024