Dofinansowania Eko-Reko, czyli rekonstrukcja na warsztat

W 2024 roku Biblioteka Gdynia otrzymała dofinansowanie na realizację projektu Eko-Reko, czyli rekonstrukcja na warsztat w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Edukacja kulturalna.

Dzięki temu dofinasowaniu Biblioteka Gdynia zorganizuje cykl integrujących warsztatów dla mieszkańców Gdyni, odbywających się w czterech Przystaniach Sąsiedzkich organizowanych przez Bibliotekę: Przystani Chylońska 237, Przystani Łowicka 51, Przystani Wiczlińska 50a oraz Przystani Chabrowa 43.

Wspólnym mianownikiem warsztatów będzie “rekonstrukcja”, którą uczestnicy dokonają wybranych dziedzinach m.in. historii, biologii, przyrody czy muzyki. Na cykl złoży się 10 interdyscyplinarnych warsztatów. Poprzez zastosowanie
aktywnych i innowacyjnych metod prowadzenia zajęć, będziemy zachęcać uczestników do ponownego, artystycznego
wykorzystania starych przedmiotów, a przez to do rozwijania swojej kreatywności, oraz poznawanie różnych aspektów
szeroko rozumianej kultury. Projekt przez wyrabianie nawyków ponownego wykorzystania przedmiotów spełnia również dwa cele zrównoważonego rozwoju: odpowiedzialna konsumpcja i działania w dziedzinie klimatu.