Kolorowe ikonki kojarzące się z aktywnościami, które można wykonywać w bibliotece.

Aktualności Kwiecień w Bibliotece Gdynia

Ależ ten czas ucieka! Wydaje się, że jeszcze przed chwilą oczekiwaliśmy na Świętego Mikołaja, a tymczasem trzeba już zacząć rozglądać się za zającem wielkanocnym. W kwietniu nie zabraknie warsztatów w kurczakowo-jajecznych klimatach, ale będą one tylko jednymi z wielu opcji, z których możecie skorzystać w naszej bardzo bogatej ofercie wydarzeń.

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci
2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena, najmłodsi czytelnicy świętować będą Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. Rodzice zapewne ruszą ze swoimi pociechami do bibliotek po książki, tak by te mogły należycie celebrować. Oprócz tego jednak przygotowaliśmy jeszcze kilka atrakcji! W dniach 31.03-1.04 Biblioteka Karwiny rozdawać będzie dzieciom biblioteczne niespodzianki, z kolei w poniedziałek, 3 kwietnia w Bibliotece na Grabówku najmłodsi otrzymają książkowe prezenty! To nie wszystko! Również 3 kwietnia na miasto wyjedzie Bibliorower z mobilnym bookcrossingiem. Jego kierowca będzie miał ze sobą całą skrzynkę pełną literatury dziecięcej, którą z przyjemnością Wam przekaże. Wypatrujcie go w okolicach gdyńskiej plaży od godziny 11:00.

Do tego dokładamy jeszcze tematyczne wydarzenia:

Gdynia w klimacie
Tegoroczna edycja miejskiego programu "Gdynia w klimacie" przyniosła nam już sporo interesujących, zielonych wydarzeń w ostatnich kilku miesiącach. W kwietniu zamierzamy kontynuować ekologiczny trend i przygotowaliśmy dla Was kolejne spotkania mające na celu zwiększanie świadomości społecznej nt. zmian klimatycznych i nie tylko.

Wielkanocne szaleństwo
Jak co roku w tym okresie, w naszym repertuarze nie może zabraknąć warsztatów w tematyce wielkanocnej. Mamy coś dla małych i dla dużych.

• Wielkanocne warsztaty plastyczne dla dzieci | Воркшоп створення карток на Великдень для дітей - dwujęzyczne warsztaty w Bibliotece Śródmieście (3.04, godz. 17:00)
  • Styropianowe pisankia'la jajka Faberge - warsztaty dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Pogórze (4.04, godz. 15:00)
  • Makrama dla początkujących - ozdoby Wielkanocne - warsztaty dla młodzieży i dorosłych w Bibliotece Obłuże (4.04, godz. 16:30)
  • Kurki, Zajączki i Wielkanocne Jaja- warsztaty dziecięce w Bibliotece Obłuże (6.04, godz. 16:30)

Spotkania autorskie i tematyczne
Kwiecień obfitował będzie w spotkania dla dorosłych o różnej tematyce. To doskonała okazja to zgłębienia wiedzy na interesujące nas tematy lub też szansa na poznanie czegoś zupełnie nowego.

UNICEF
Wydarzenia dla dzieci organizowane przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych. Mogą w nich brać udział dzieci polsko, ukraińsko i rosyjskojęzyczne. W kwietniu zajęć do wyboru będzie naprawdę sporo.

• Planszówkiw Bibliotece Śródmieście | Настільні ігри в бібліотеці Śródmieście (3, 20.04, godz. 16:00-18:00)
  • Zróbmy jednorożce!Warsztaty plastyczne dla dzieci | Робимо єдинорогів! Заняття для дітей w Bibliotece Wzgórze (6.04, godz. 16:30)
  • Warsztat tworzenia łapacza snów z papieru | Воркшоп створення ловця снів з паперу (11.04, godz. 16:30 - Biblioteka Pogórze, 12.04, godz. 13:30 - Biblioteka Oksywie, 18.04, godz. 16:30 - Biblioteka Pustki Cisowskie)
  • Ornamenty z koralików do prasowania. Warsztaty plastyczne dla dzieci | Орнаменти з бісеру для прасування. Заняття для дітей w Bibliotece Chylonia Centrum (17.04, godz. 17:00)
  • Warsztaty o kosmosie w Bibliotece Śródmieście | Майстер-клас про космос в бібліотеці Śródmieście (20.04, godz. 17:00)
  • Warsztaty tkania makatek| Майстер-клас з ткацтва макатек w Bibliotece Oksywie (21.04, godz. 13:30)
  • Warsztaty DIY dla dzieci. Zrób swoją eko torbę | Заняття DIY для дітей. Зробіть свою еко-сумку w Bibliotece Chylonia Centrum (24.04, godz. 17:00)
  • Warsztaty plecenia ukraińskich wianków | Заняття плетіння українських вінків w Bibliotece Wzgórze (27.04, godz. 16:00)

Dyskusyjne Kluby Książki
Miłośnicy dobrej literatury ponownie będą mogli wziąć udział w cyklicznych spotkaniach DKK. W kwietniu zapraszamy na trzy spotkania.

• DKK dla dorosłych w Bibliotece Chylonia. Omawiana książka: "Wyspa" Sigridur Hagalin Bjornsdottir (11.04, godz. 16:30)
  • DKK dla dorosłych w Bibliotece Pogórze. Omawiana książka: "Czuły punkt" Dominiki Van Eijkelenbor (27.04, godz. 16:00)
  • Wieczór poetycki "Śladami Wisławy Szymborskiej". Spotkanie DKK dla dorosłych w Bibliotece Wzgórze (27.04, godz. 16:00)

To nie wszystko!
Wydarzeń w kwietniu będzie znaaaaacznie więcej. Wśród nich m.in. spotkanie z bajarzem, warsztaty kreatywnego recyklingu, rytmika, teatrzyki, warsztaty jubilerskie i wiele, wiele innych.

Do zobaczenia w Bibliotece!