Spotkanie autorskie z pisarką Ewą Bauer

Biblioteka Działki Leśne

Biblioteka Działki Leśne zaprasza na spotkanie autorskie z Ewą Bauer, popularną autorką powieści obyczajowo-psychologicznych.

Autorka o sobie:

"Kiedy tylko mogę, uciekam na łono natury, by tworzyć. Kocham las i wszystko, co zielone, dlatego niedawno uciekłam z miasta i dopiero na wsi poczułam się u siebie. Interesuję się psychologią, podróżami, dobrą kuchnią. Na co dzień pracuję jako prawnik i zajmuję się domem i rodziną, a gdy tylko nadarza się okazja, uprawiam ogródek.

Choć zawsze mówiłam, że pisanie książek pozostawiam sobie na emeryturę, postanowiłam przyspieszyć ten proces, czego efektem była moja debiutancka powieść „W nadziei na lepsze jutro” wydana w 2011 w Wydawnictwie Szara Godzina. Kolejne moje powieści to: „Kruchość jutra” (2013), „Kurhanek Maryli” (2014), ”Słoneczne jutro” (2018), „Ucieczka przed życiem” (2018). Są to powieści obyczajowo-psychologiczne.

W październiku 2019 r. ukazał się pierwszy tom sagi rodzinnej z historią w tle - cyklu Tułacze życie, a w kolejnych latach następne części i są to: „Za nasze winy”, "Kiedyś ci wybaczę, "Nigdy nie zapomnę" oraz najnowsza, która premierę miała kilka dni temu "Chcę żyć inaczej".

W swojej twórczości poruszam tematy trudne, choć nierzadko występujące w relacjach między ludzkich. Skupiam się na emocjach, nie oceniam bohaterów, ale wskazuję mechanizmy, jakim podlegają ich reakcje. Często powtarzam, że jeśli choć jedną osobę poruszy moja twórczość, to już warto było pisać.

Jestem miłośniczką „Małego Księcia”. Posiadam kolekcję ponad czterdziestu tłumaczeń tej książki na języki obce."

Spotkanie poprowadzi Dorota Lińska-Złoch.

Ewa Bauer - młoda kobieta w długich włosach i w szarym sweterku.

08 / 04 / 2024

22 / 04 / 2024