Teatr Barnaby w Przystani Książki

Biblioteka Śródmieście

Teatrzyk zostanie wystawiony w Przyatni Książki na plaży miejskiej przy kontenerze Gdyńskiego Centrum Sportu (obok placu zabaw).

Biblioteka Gdynia zaprasza dzieci na dwa spektakle teatralne w ramach Przystani Książki - letniej czytelni na plaży!

Spektakle wystawi gdański Teatr Barnaby. Obecnie posiada cztery sceny lalkowe prezentujące jedenaście spektakli, w tym m.in.: "Baśń o rycerzu bez konia", "Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa", “O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”. Założycielem i twórcą scen jest Marcin Marzec, aktor, reżyser i scenograf marionetkowy.
Serdecznie zapraszamy!

24.07/16:00
BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA
Dawno, dawno temu, w jednym z najodleglejszych królestw, żył sobie rycerz bez konia... Tak, tak: rycerz bez konia. Powiecie: każdy rycerz ma przecież swojego konia! I będzie to poniekąd prawda: tylko że ten akurat nie miał. I bardzo był przez to nieszczęśliwy. Czy koń znajdzie rycerza? Czy rycerz znajdzie konia? Oto jest pytanie...

14.08/16:00
O RYCERZU PRYSZCZYCERZU I KRÓLEWNIE PIĘKNOTCE
O rękę Królewny Pięknotki ubiegają się trzej kandydaci: Książę Bławatek, Baron Modniak, Królewicz Piękniewicz, oraz znacznie ustępujący im urodą, Rycerz Pryszczycerz z tajemniczo opuszczoną przyłbicą.
Królewna poddała zalotników dość zaskakującej próbie. Kto jej sprostał i stanął na ślubnym kobiercu? Sprawdźcie sami, poznając zabawną historię „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”.

Przystań Książki, czyli nasza letnia czytelnia znajduje się na plaży miejskiej przy kontenerze Gdyńskiego Centrum Sportu (obok placu zabaw).

------
Projekt "Plażuj kulturalnie w Przystani Książki - warsztaty, animacje, koncerty, bibliorower, leżaki i książka" sfinansowany jest z budżetu miasta Gdyni w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego.

Warsztaty malowania brzegów książek dla dorosłych

30 / 04 / 2024

Makrama. Warsztaty dla dorosłych