Dofinansowania Prawa człowieka i książka 2024

W 2024 roku Biblioteka Gdynia otrzymała dofinansowanie na realizację projektu Prawa człowieka i książka w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Partnerstwo dla książki.

Dzięki temu dofinansowaniu w Bibliotece Gdyni zorganizujemy 3 spotkania autorskie oraz 3 warsztaty dla dzieci dotykające kwestii Praw Człowieka w trzech różnych ujęciach: z bliska, ze środka oraz z daleka. W ramach pierwszego przyjrzymy się ludzkiemu wymiarowi codziennych wyzwań, z jakimi mierzyć się muszą bądź będą musieli mieszkanki i mieszkańcy Gdyni. Później spojrzymy na człowieka w Europie, ale również na Europę w człowieku – w jaki sposób bycie częścią wspólnoty europejskiej kształtuje naszą wrażliwość, w jaki sposób oddziałuje na nas prawodawstwo unijne, jak wyglądają konflikty na "starym kontynencie". Ostatnie spotkanie dotyczyć będzie człowieka w obliczu przemocowej polityki światowej – tym razem spojrzymy na odleglejsze rejony świata, zwracając szczególną uwagę na aktualne problemy związane z wojną, konfliktami i kryzysami humanitarnymi.

Ludzki wymiar codziennych wyzwań

20 września, 18:00, Biblioteka z Pasją: Spotkanie z Dagny Kurdwanowską

Człowiek w Europie, Europa w człowieku

Człowiek w obliczu przemocowej polityki światowej