Konkurenci gdyńskiego portu

Biblioteka Wiedzy

W czwartek 10 października o godzine 17:30 zapraszamy do Biblioteki Wiedzy na kolejne spotkanie z historią Gdyni. Tym razem porozmawiamy o konkurentach gdyńskiego portu.

Istniejący już od ponad 100 lat port gdyński w swojej historii mierzył się z wieloma przeciwnościami. Jedną z nich była konkurencja portów obcych, a po 1945 r. również polskich.

Uczestnicy październikowego spotkania w Bibliotece Wiedzy, poznają ciekawą, a czasami wręcz dramatyczną i mało znaną historię walki na różnych polach portów obcych z gdyńskim portem. Poznamy ludzi, instytucje i wydarzenia związane z szeroko pojętą walką konkurencyjną pomiędzy portem gdyńskim a portami europejskimi. Walki, która trwa do dnia dzisiejszego. Dowiemy się, jak to wpłynęło na rozwój portu i jakie znaczenie ma dzisiaj.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Chalimoniuk z Biblioteki Wiedzy, autor facebookowych cykli "Z archiwum Biblioteki Wiedzy" oraz "Oczy i uszy Gdyni", a także prowadzący podcastu "Morskie opowieści - rozmowy o Gdyni", realizowanego przez naszą Bibliotekę.

statek na białym tle

Warsztaty Second Brain - Jak zarządzać wiedzą