Warsztaty kołysanek
Zapraszamy na warsztaty kołysanek starych lubianych i ludowych. Kołysanka jest pierwszą pieśnią, z jaką styka się nowo narodzone dziecko. Nasi przodkowie zauważyli bezcenną wartość tej formy śpiewania. Odkryli, że powolne kołysanie dziecka przy jednoczesnym spokojnym i rytmicznym śpiewie uspokaja dziecko i wprawia je w błogostan. Na warsztatach poćwiczymy głęboki oddech, który przyda się każdemu rodzicowi podczas niestrudzonych dni w wychowywaniu dziecka. Nauczymy się prostych kołysanek ludowych, których teksty mogą nas zaskoczyć swoimi treściami o rozterkach, trudach i niepokojach, jakie czają się w sercach kobiet. Przypomnimy sobie kołysanki z dzieciństwa a może też i stworzymy swoje.
Zapraszamy chętnych rodziców z maluszkami, ale także Panie planujące dzieci, którym nauka oddychania przyda się w trakcie ciąży i porodu.
O prowadzącej warsztaty:
Joanna Chęcińska-Mystkowska - absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, ukończyła podyplomowe studia z Etnomuzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Założycielka Akademii Rozgłos. Pasjonatka białego śpiewu. Od wielu lat uczęszcza na różnego rodzaju warsztaty związane z muzyką tradycyjną całego świata. Brała udział między innymi w warsztatach z tradycyjnego śpiewu polskiego, bułgarskiego, ukraińskiego, hinduskiego, macedońskiego a także techniki joik. Ponadto współtworzyła płytę z pieśniami gruzińskimi. Uczyła się między innymi u osób takich jak: Maria Pomianowska, Agata Harz, Dragan Dautkovski, Anoop Mishra, Vladiswar Nadishana, Weronika Grozdew – Kołacińska, Tatiana Sopiłka, Adam Strug, Ewa Grochowska. W 2016 była uczestnikiem całorocznych warsztatów śpiewu tradycyjnego prowadzonych przez Ewę Grochowską - Akademia Głosów Tradycji. W 2016 z zespołem AGT wystąpiła na festiwalu Globaltica. Prowadziła warsztaty białego śpiewu organizowane przez Studio Artystyczne Muza oraz przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdyni. Wokalistka zespołu Emigrah.
Prosimy o wcześniejsze zapisy: filianr10@bibliotekagdynia.pl
Wydarzenie sfinansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego dla dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana w ramach projektu "Teatrzyki dla dzieci i spotkania z opowiadaczami baśni w Bibliotece Wzgórze"