Gordonki – umuzykalnianie wg. Edwina E. Gordona w Bibliotece Obłuże

Biblioteka Obłuże

Biblioteka Obłuże zaprasza rodziców z dziećmi do 2 roku życia do wspólnej zabawy. Otworzymy się na świat muzyki wg. Edwina E. Gordona: muzyka, teoretyka i psychologa muzyki.

Będziemy wspólnie dla dzieci i z dziećmi śpiewać śpiewanki i rytmiczanki, w różnych skalach, metrach i rytmach. Dzięki prostym sylabom pa, ba, itp. staną się im szczególnie bliskie. W ciszy, która jest niezbędnym elementem, damy naszym dzieciom także możliwość otwartej, twórczej wypowiedzi, jaką jest ich własna improwizacja. Stworzymy piękną możliwość pogłębienia więzi z naszą/mi pociechami. "Dowodem życia jest ruch", damy więc sobie szansę swobodnego ruchu oraz jego koordynacji z oddechem i śpiewem. W roli głównej nasz najważniejszy instrument: ciało i żywy głos.
Zajęcia poprowadzi Milena Ciesielska propagator i praktyk teorii nauczania muzyki, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, na wydziale wokalno-aktorskim, pedagożka i instruktorka Gordonowska.
Obowiązują zapisy!

E-mail: filianr1@bibliotekagdynia.pl; tel.: 58 625 08 16

Dziewczynka grająca na trójkącie

Gordonki – umuzykalnianie wg. Edwina E. Gordona w Bibliotece Obłuże