Daniel Rosołek - spotkanie autorskie

Biblioteka Działki Leśne

Daniel Rosołek – urodzony w 1990 roku w sercu Śląska, Zabrzu, jest pasjonatem historii oraz zapalonym miłośnikiem górskich wędrówek. Jego literacka podróż to nieustanne poszukiwanie pomostu między realizmem a fantastyką, gdzie każda opowieść odkrywa najgłębiej skrywane zakamarki ludzkiej natury.

W swoich tekstach umiejętnie balansuje na granicy rzeczywistości i wyobraźni, tworząc światy, które są jednocześnie znane i pełne tajemnic. Fascynuje go to, co ukryte w ludzkich sercach i umysłach, co sprawia, że jego twórczość porusza i zmusza do refleksji. Jego pisarstwo to literacki taniec na linie, gdzie każdy krok przynosi nowe, niespodziewane odkrycia. Pragnie dotrzeć do czytelników, którzy szukają w literaturze czegoś więcej niż tylko prostych opowieści – chcą podróżować w głąb ludzkiej duszy i odkrywać nieznane horyzonty. To twórca, który wierzy, że słowa mają moc zmieniania świata, jeśli tylko potrafimy dostrzec ich prawdziwe znaczenie.

Spotkanie poprowadzi Dorota Lińska-Złoch

Opis najnowszej powieści Pomrok:

W twoim czasie o takich jak Opiełko, Henio, Tadek, Fridek czy Berza lub ja chcą zapomnieć, bo im wstyd, że takich jak my nosiła ta ziemia, bo dla nich ta ziemia jest Matką świętych. Ale o nas trzeba mówić i kiedy Rzeka Czasu odkryje opuchnięte cielska krzywd, nie odwracaj wzroku i uważnie słuchaj.

Olgierd Thiel, po zakończeniu wojny, wraca do rodzinnego miasta. Musi zmierzyć się z trudną rzeczywistością powojennej Polski oraz piętnem folksdojcza. W obliczu nieufności i wrogości ze strony dawnych sąsiadów Olgierd stara się odnaleźć swoje miejsce i odzyskać utraconą godność. To historia o odwadze, walce o akceptację i próbie odbudowy życia w zniszczonym świecie.

Niezwykle trudna, wstrząsająca opowieść, brutalnie przenikliwa i metafizycznie poruszająca, obnażająca bolesne, wstydliwe i wciąż zbyt rzadko wywoływane wątki historii powojennej Polski i Śląska, ze wspaniałymi kreacjami bohaterów, napisana dojrzałym, plastycznym językiem. "Pomrok" to koszmarna wizyta w czyśćcu naszych dziejów - zaufajcie Autorowi i pozwólcie poprowadzić się za rękę, a gwarantuję Wam, że nie powrócicie tacy sami.

Opis za: Agnieszka Bukowczan-Rzesz

21 / 10 / 2024