"Calineczka" dla dzieci online

Biblioteka Obłuże

Za grę aktorską, oraz animację odpowiedzialny jest Marcin Marzec – aktor, lalkarz, uczestnik i laureat wielu festiwali teatralnych.

11 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na rodzinne oglądanie przedstawienia marionetkowego dla dzieci: “Calineczka” w wykonaniu Teatru Barnaby. Transmisję na żywo z Biblioteki Obłuże udostępnimy na stronie FB Biblioteki Gdynia.  Każdy zna historię malutkiej dziewczynki, która jest mniejsza od łupiny orzecha, ale czy znacie naszą Calineczkę? Jeśli nie, to koniecznie musicie ją zobaczyć w naszym marionetkowym przedstawieniu. Przeniesiemy się do baśniowej krainy, w której chrabąszcz przeleci tuż nad naszą głową, a ropucha zarechocze tak głośno, że nawet kret to usłyszy… Co z tego wyniknie? Zobaczcie sami.  Magiczne stworzenia ze świata „Calineczki” wcale nie są takie straszne. Jeżeli posłuchacie ich historii, z pewnością się z nimi zaprzyjaźnicie. Reżyserem spektaklu jest Tomasz Man. Jego przedstawienia zawsze zachwycają zawrotnym tempem akcji i trafioną pointą. Wartości, które niesie ze sobą spektakl, to miłość, przyjaźń i ciekawość świata.  Na tym nie kończy się rola Tomasza Mana, ponieważ jest on autorem tekstu „Calineczki”. A napisał go, uwzględniając fakt, że przedstawienie jest przeznaczone do grania w warunkach plenerowych. Nieskrywane zainteresowanie muzyką rockową reżysera skutkuje współczesną oprawą muzyczną, a w połączeniu z temperamentem muzycznym kompozytora Tomasza Lewandowskiego daje mieszankę wybuchową.  Za grę aktorską, oraz animację odpowiedzialny jest Marcin Marzec – aktor, lalkarz, uczestnik i laureat wielu festiwali teatralnych oraz jeden z niewielu w Polsce marionetkarzy grających spektakle solowe. Muzykę do przedstawienia skomponował nie kto inny a sam Tomasz Lewandowski. Kompozytor muzyki do wielu przedstawień teatralnych polskich i zagranicznych. Pianista oraz kompozytor w jednym z czołowych polskich zespołów rockowych – Oranek.  Tekst i reżyseria: Tomasz Man Lalki: Marcin Marzec Muzyka: Tomasz Lewandowski  Spotkanie finansowane w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

Warsztaty z rękodzieła - wazony w stylu retro

18 / 04 / 2024

Soboty z Magiczną Ścianą, grami planszowymi i PS4

20 / 04 / 2024