Aktualności Zbiórka darowizn na zakup książek w języku ukraińskim

Przy okazji wyjątkowego wydarzenia — spotkania z ukraińską przewodniczką Natalią Sukhonis, Biblioteka Gdynia prowadzi zbiórkę darowizn na zakup książek w języku ukraińskim do naszych bibliotek. Zachęcamy do wsparcia inicjatywy!

Już 22 kwietnia o godzinie 17:30 w Bibliotece Wiedzy (ul. Świętojańska 141) odbędzie się wyjątkowe spotkanie: Taki był Kijów. Po śladach historii z przewodniczką Natalią Sukhonis. Ulicami Kijowa zostaniemy przeprowadzeni przez Natalię, ukraińską wykładowczynię akademicką filozofii i nauk humanistycznych oraz certyfikowaną przewodniczkę po starym mieście Kijów. Wspólna wędrówka będzie połączona z pokazem autorskich zdjęć. Natalia odpowie też na pytania dotyczące legend Kijowa, ulic opowiadających historię Ukrainy oraz głównych atrakcji stołecznego miasta.

W związku z wydarzeniem Biblioteka prowadzi zbiórkę na zakup materiałów bibliotecznych w języku ukraińskim. Chcemy, aby osoby z Ukrainy mogły korzystać ze zbiorów w swoim ojczystym języku i cieszyć się dobrami kultury udostępnianymi przez naszą instytucję.

Wpłat możecie dokonywać Państwo na następujące dane do przelewu:
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni
ul. Świętojańska 141-143
81-401 Gdynia
Nr konta bankowego: 06 1090 1102 0000 0001 4653 4694
Bank Santander
tytułem przelewu: darowizna na zbiory biblioteczne