Taki był Kijów. Po śladach historii z przewodniczką Natalią Sukhonis

Biblioteka Wiedzy

Biblioteka Wiedzy (ul. Świętojańska 141) zaprasza na spotkanie z Natalią Sukhonis, przewodniczką po Kijowie oraz wykładowczynią akademicką z Ukrainy.

Szlak za szlakiem, dom po domu, pamięć po pamięci…

Krok po kroku, ulicami Kijowa i z Ukrainą w sercu, poprowadzi nas Natalia Sukhonis.

- Jakie legendy łączą przeszłość i teraźniejszość Kijowa?

- Które ulice opowiadają historię Ukrainy?

- Jakie miejsca są głównymi atrakcjami Kijowa i Ukrainy?

Oto wrażliwa historia kijowskiej przewodniczki, która urodziła się na południowych stepach Mikołajowa, ale całym sercem kocha Kijów.

Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia 2022 o godz. 17:30 w Bibliotece Wiedzy. Mogą Państwo uczestniczyć w nim na żywo oraz za pośrednictwem Facebooka Biblioteki Gdynia, na którym przeprowadzona zostanie transmisja live.

O prowadzącej:
Natalia Sukhonis – wykładowczyni akademicka filozofii i nauk humanistycznych, bibliofilka, założycielka klubu książki „Book with tast”, a także certyfikowany przewodnik po starym mieście Kijowa.

Przy okazji spotkania, Biblioteka Gdynia prowadzi zbiórkę darowizn na zakup książek w języku ukraińskim. Zachęcamy do wsparcia inicjatywy, przelewając dowolną kwotę na wskazane dane:

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni

ul. Świętojańska 141-143

81-401 Gdynia

Nr konta bankowego: 06 1090 1102 0000 0001 4653 4694

Bank Santander

tytułem przelewu: darowizna na zbiory biblioteczne

Konsularna stolica Polski

11 / 04 / 2024