Kolorowe ikonki kojarzące się z aktywnościami, które można wykonywać w bibliotece.

Aktualności Styczeń w Bibliotece Gdynia

Nowy rok, nowe wyzwania, nowe perspektywy, a w Bibliotece Gdynia niezmiennie dzieje się! I to dużo się dzieje! Pierwszy miesiąc nowego roku przynosi nam przede wszystkim sporo ciekawych spotkań i warsztatów dla dzieci. Będzie wiele propozycji zarówno w ferie, jak i poza nimi. Dorośli też nie zostaną z niczym. Kawiarenki językowe, spotkanie o tematyce muzycznej, wymiana puzzli i wiele innych. Sprawdźcie, co szykujemy dla Was w styczniu!

 

Ucz się angielskiego z Biblioteką!

Językowe kawiarenki oraz spotkania prowadzone przez wolontariuszy EKS cieszą się coraz większą popularnością, dlatego z radością informujemy, że w roku 2023 zamierzamy je kontynuować! We wtorki (3, 17, 31.01) o godz. 17:00 Biblioteka z Pasją zaprasza na Language Café, gdzie przy filiżance kawy porozmawiacie, a także pogracie w planszówki z pochodzącą z Turcji Elmas. W Bibliotece Chylonia Centrum możecie z kolei w poniedziałkowych spotkaniach Let's Talk (16,23.01, g. 17:00), a Wasze dzieci mogą dołączyć do Art Adventure Club (17,24.01, go. 17:00), gdzie popracują kreatywnie, a przy okazji porozmawiają w języku angielskim z prowadzącą — Canan Maraba, która również przyjechała do nas z Turcji. Język możecie szlifować także w Bibliotece Wzgórze, która zaprasza na Small Talk z Tanią z Ukrainy w każdy czwartek o 17:00.

Partnerstwo z UNICEF

W zeszłym roku Gdynia zyskała tytuł Miasta Przyjaznego Dzieciom UNICEF, z kolei od pewnego czasu organizowane są również wydarzenia realizowane przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF. Nie inaczej będzie w styczniu! Tym razem najmłodsi mogą wziąć udział m.in. w takich spotkaniach jak:

Dodatkowo wydarzenia współfinansowane ze środków UNICEF będą elementem spotkań organizowanych w trakcie ferii zimowych w Bibliotece Wzgórze oraz Bibliotece Oksywie i Bibliotece Chylonia.

Warto podkreślić, że wydarzenia pod szyldem UNICEF są przeznaczone zarówno dla dzieci polsko, jak i ukraińsko oraz rosyjskojęzycznych!

Dyskusyjny Klub Książki

Miłośników literatury, młodszych i starszych, zapraszamy jak zwykle na cykliczne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. W styczniu widzimy się w następujących terminach:

Co więcej, do Biblioteki Dąbrowa powraca Klub Lisa Czytalisa dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat, na którym wspólnie będziemy czytać bajki połączone z teatrzykiem Kamishibai.

Spotkania dla dorosłych

Osoby dorosłe będą mogły wziąć udział w wielu ciekawych spotkaniach poruszających różną tematykę. Wśród nich:

Ferie z Biblioteką

Jak co roku filie Biblioteki Gdynia organizują szereg spotkań i atrakcji dla dzieci z okazji ferii zimowych. Biblioteka Wzgórze przy wsparciu UNICEF szykuje zajęcia dla dzieci w różnym wieku, zarówno tych, które mówią po polsku, jak i ukraińsko czy rosyjskojęzycznych. Na spotkaniach dzieci będą miały okazję poznać kulturę i zwyczaje panujące na świecie, ale i dowiedzieć się wielu bardzo interesujących faktów o kosmosie oraz nauczyć się tkania makatek! (sprawdź ofertę filii na ferie: TYDZIEŃ 1, TYDZIEŃ 2)

Codzienną porcję wrażeń dla wypoczywających od szkoły uczniów zapewni również Biblioteka Obłuże, gdzie będą oni mogli wziąć udział w serii warsztatów kreatywnych, na których wykonają: maski karnawałowe, eco puzzle, sowę Hedwigę z Harry'ego Pottera, laurki na Dzień Babci i Dziadka, zimowy krajobraz i witrażowego bałwana!

Biblioteka Chylonia czekać będzie na dzieci od 7 do 12 lat od poniedziałku do piątku (od 16.01 do 27.01) na godzinę 13:00 na wspólne głośne czytanie bajek połączone z zajęciami plastycznymi. (sprawdź ofertę filii na ferie: TYDZIEŃ 1, TYDZIEŃ 2)

Nie zapominamy również o tym, że wolny czas ma także młodzież! Tu jak zwykle z pomocą przychodzi Biblioteka z Pasją i cykl Ferie bez dramy. A co w nim? Coś dla fanów Tima Burtona i Wednesday Addams, coś dla miłośników kultury japońskiej i koreańskiej oraz dla tych, którzy lubią poleniuchować. Wybierzcie najlepszą dla siebie opcję! :) (sprawdź ofertę filii na ferie: TYDZIEŃ 1, TYDZIEŃ 2)

Więcej i więcej!

To nie wszystko! Oprócz wymienionych wydarzeń w styczniu w naszych bibliotekach będziecie mogli wziąć udział w rozgrywkach gier planszowych i konsolowych, pokazach bajek z diaskopu, spektaklach teatralnych, zajęciach z wykorzystaniem klocków LEGO, warsztatach makramy i wielu, wielu innych! Do zobaczenia w Bibliotece!