Znana i nieznana historia – współczesność – przyszłość Portu Gdynia

Biblioteka Wiedzy

Biblioteka Wiedzy zaprasza na drugie z cyklu spotkań poświęconych stuletniej historii gdyńskiego portu.

W ramach realizowanego w Bibliotece Wiedzy cyklu spotkań omawiających historię i współczesność gdyńskiego portu odbędzie się kolejna interesująca prelekcja. Podczas spotkania przedstawiony zostanie rozwój portu w okresie międzywojennym. Poznać będzie można również wydarzenia, jakie miały miejsce w ostatnich miesiącach przed wybuchem drugiej wojny światowej oraz jego dzieje podczas wojny.

Bohaterem spotkań będzie nie tylko port, ale też jego budowniczowie, portowcy i przewijający się przez port marynarze i ich ciekawe, czasami dramatyczne, a czasami zabawne historie.

Prelegentem będzie Krzysztof Chalimoniuk — historyk zajmujący się szeroko pojętą problematyką życie codziennego miasta.

Spotkania uatrakcyjnią upominki przekazane przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA.

Rysunkowy statek w ciemnych barwach. Pod nim biały napis z tytułem wydarzenia.

Konsularna stolica Polski

11 / 04 / 2024