Wszędzie widzę opowieści. Atlas bohaterów i bohaterek

Biblioteka Wzgórze

Warsztaty tworzenia historii dla dzieci

Biblioteka Wzgórze zaprasza 16 września o godzinie 17.00 na warsztaty tworzenia historii dla dzieci.

Kto to jest bohater/ka? Jak można nim/ą zostać? Czy łatwiej trafić do książki czy na pomnik? Wspólnie wyciągniemy najróżniejsze postaci z książek i umieścimy je obok siebie, w jednym świecie! Przyjrzymy im się dokładnie, sprawdzimy, co ich łączy, a co dzieli. Może uda nam się dostrzec w bohaterstwie coś nowego? Zapraszamy na warsztaty wszystkich małych odkrywców – spotkanie będzie składało się z przeglądu nietuzinkowych postaci oraz serii zabaw rysunkowych i twórczych wyzwań.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Witt - historyczka sztuki, edukatorka muzealna, twórczyni treści dla dzieci i młodzieży. Założycielka Kolektora (https://www.facebook.com/cokolektor) - studia eksperymentującego na polu edukacji nieformalnej. Absolwentka studiów podyplomowych „Literatura dziecięca i młodzieżowa wobec wyzwań nowoczesności”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2019 roku i programu „Kultura w sieci” w 2020. Laureatka międzynarodowego konkursu edukacji architektonicznej „Golden Cubes” za projekt „Architektura: ćwiczenia z myślenia”. Zajmuje się m.in. edukacją kulturową, wizualną i architektoniczną najmłodszych, tworzy projekty dla młodzieży, wspiera instytucje kultury we wdrażaniu i realizacji programów edukacyjnych.

Obowiązują zapisy pod adresem: b.jasek@bibliotekagdynia.pl

Warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat.

Warsztaty odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Wydarzenie sfinansowane z Budżetu Miasta Gdyni w ramach środków Budżetu Obywatelskiego.

Zaczarowany młynek - teatrzyk dla dzieci

18 / 10 / 2021

Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych w Bibliotece Wzgórze