WiTOMIno GRAJ: Samotne wzgórze (RPG)

Biblioteka Witomino

Biblioteka Gdynia wraz z Głową Pełną Przygód zapraszają na sesję RPG w świecie Vaesen. Mityczne Istoty.

Każde miasto, tudzież prosta sadyba, posiada historię do opowiedzenia. Tworzą ją w głównej mierze ludzie, ale… są też rzeczy i miejsca równie gadatliwe co ich mieszkańcy. Na rubieżach Uppsali, obsianych licznymi wzniesieniami oraz zakorzenionymi w nich liniami kolei parowej, tkwi samotnie stary dom. Trwa on, mimo swego opłakanego stanu, długie dekady.

Zapewne chciałby powiedzieć, co nieco o świecie, widzianym z jego perspektywy, gdyby tylko chciał go kto posłuchać.
Wy, osoby widzące rzeczy i stworzenia schowane przed powszechnym wzrokiem, właśnie się do niego wybieracie. Pewna starsza kobieta, jakby czarcim targiem, obiecała Wam po spędzeniu nocy w tejże ruinie, prawa własności do wielkiego zamku.

To jakby zbyt baśniowe, prawda?

Rozgrywka będzie nastawiona na wspólną narrację. Najpierw rozmawiamy o sposobie rozwiązania problemu, a potem myślimy o mechanice. Archetypy postaci będą gotowe i będziemy wybierać je na sesji. Nie trzeba znać systemu. Wszystko zostanie wyjaśnione przed właściwą rozgrywką. Kostki oraz ołówki będą dostępne podczas sesji.

Scenariusz został przygotowany z myślą o osobach nieznających systemu. Jest też dostosowany do osób zaczynających przygodę z grami fabularnymi.

Obowiązują zapisy prowadzone od 6 grudnia od 18:00 przez Głowę Pełną Przygód;regulamin zapisów.

  • Osoba prowadząca: Bart
  • System: Vaesen. Mityczne Istoty
  • Wiek: 16+
  • Liczba graczy: 4
  • Czas trwania sesji: 4h podczas jednego spotkania.
  • Tematy niekomfortowe: przemoc, horror, głód, choroby.
Przejdź na stronę biblioteki Zobacz wszystkie wydarzenia

Zobacz więcej

Po Lekturze

Po Lekturze

29 / 04 / 2025
godz. 17:30
Biblioteka Witomino

Więcej
Grzegorz Olszewski. Wystawa

Grzegorz Olszewski. Wystawa

01 / 05 / 2025
godz. 09:00
Biblioteka Witomino

Więcej
Zakątek Poezji. Wyjmij wiersze z szuflady, podziel się swoją twórczością.

Zakątek Poezji. Wyjmij wiersze z szuflady, podziel się swoją twórczością.

05 / 05 / 2025
godz. 17:30
Biblioteka Witomino

Więcej