Twórcze spotkanie z baśnią

Biblioteka Obłuże

Biblioteka Obłuże (ul. Boisko 6) zaprasza dzieci od 7 roku życia na spotkanie z baśnią kirgiską „Mądry Aszyk” przedstawioną w konwencji teatru opowieści kamishibai przez pisarkę Agatę Półtorak.

Niewiele osób zna opowieści o Tulparze, legendarnym skrzydlatym koniu. Aby go ujarzmić trzeba nadludzkiej siły, czarodziejskich sztuczek, albo po prostu sprytu. Czy mały, niepozorny chłopiec potrafiłby tego dokonać? Po wysłuchaniu baśni dzieci wykonają prace plastyczne – skrzydlate konie.

Agata Półtorak — z wykształcenia nauczyciel nauczania początkowego, artystyczny samouk, od wielu lat ilustratorka, autorka książek dla dzieci, bajarka i animatorka kultury. Wykonała ilustracje do ponad 40 książek, podręczników i materiałów dydaktycznych. Jest autorką 9 książek m.in. cykl o "Małej Wiedźmie Jagodzi", "Szmatki z tęczowej szufladki", "Bee, mee i kukuryku", "Baraszkujemy! 20 prostych zabaw z malutkim dzieckiem" i "Bajki z dna Bałtyku". W wolnych chwilach tworzy drobne rękodzieło i zabawki autorskie.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne +48 58 625 08 16 lub mailowo filianr1@bibliotekagdynia.pl

Spotkanie finansowane ze środków Rady Dzielnicy Obłuże.

Czytanie na dywanie w Bibliotece Obłuże

28 / 06 / 2022

Wesoła Krówka

30 / 06 / 2022