Spotkanie z Jackiem Dworakowskim

Biblioteka Wiedzy

Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Dworakowskim promujące jego najnowszy album o Gdyni.

Gdynia — portret miasta na jawie i we śnie to przepiękny, czarno-biały album pokazujący Gdynię w dwóch odsłonach – rzeczywistej i wyobrażonej.

Jacek Dworakowski – fotograf i filmowiec dokumentalista, autor wielu publikacji i książek o Gdyni, m.in.: Gdyńskie cmentarze. Kształt pamięci, Pocztówki z wybrzeża, czyli historia na kartach zapisana. Uhonorowany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla kultury Polskiej”, laureat Nagrody Artystycznej Prezydenta Gdyni GALION GDYŃSKI 2014.

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę.
Grafika przedstawia Jacka Dworakowskiego na czarnym tle z zaznaczonymi prześwietleniami kliszy

Historie gdynian z fotografiami w tle

09 / 05 / 2024

Certyfikowany kurs pierwszej pomocy