Spotkanie dla nauczycieli. ERASMUS+

Biblioteka Witomino

Jeżeli nurtują Was pytania:

• jakie zajęcia można zorganizować w szkole po ERASMUSIE
  • jakie zdobywa się doświadczenia
  • jak te szkolenia wyglądają w praktyce

to koniecznie musicie odwiedzić Bibliotekę Witomino! Spotkanie jest kierowane do kadry nauczycielskiej i będzie prowadzone przez nauczycielki z Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zjednoczonej Europy.

Martyna Madej omówi koncept mindfulness oraz podzieli się swoimi doświadczeniami z wyjazdu na szkolenie z tej tematyki. Pokaże również prezentację zawierającą 10 przykładów zabaw dla dzieci, które wprowadzają elementy mindfulness. Przedstawi praktyczne i łatwe metody do wdrożenia techniki, które mogą być stosowane w codziennej pracy z dziećmi.

Monika Kosicka opowie o zarządzaniu efektywną i nowoczesną klasą, oraz jak zachęcić do uczestnictwa i zaangażowanej nauki przy użyciu najnowszych technik i narzędzi.

Joanna Dąbrowska odkryje przed Państwem sekrety fińskiej edukacji i opowie o swoich spostrzeżeniach i doświadczeniach, które nabyła w trakcie szkolenia Erasmus+ w stolicy Finlandii - Helsinkach. Wspólnie zastanowimy się jakie elementy może wprowadzić do swojej pracy każdy nauczyciel, a które z nich wymagają większej zmiany systemowej. Czy istnieje system doskonały? Ocenimy to wspólnie.

Martyna Kozłowska opowie o metodach aktywizujących na lekcji, jak zachęcić uczniów do pisania i o tym jak wykorzystuje metody poznane na szkoleniu w projekcie eTwinning.

Logo biblioteki Gdynia. Litera "B" z zagięciem przypominającym kartkę z książki.

Zielona Szkoła

10 / 05 / 2024