Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Biblioteka Wzgórze

Rozmowa o książce "Która to Malala?"

Biblioteka Wzgórze zaprasza 21 września o godzinie 17.00 na spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską w ramach Dyskusyjnego Klub Książki dla dzieci.

Podczas spotkania będziemy rozmawiać na temat książki „Która to Malala, czyli historia dziewczynki, która chciała chodzić do szkoły".

„Która to Malala, czyli historia dziewczynki, która chciała chodzić do szkoły" (książka nominowana do nagrody IBBY, wpisana na Złotą Listę, należy do złotej dwudziestki najlepszych książek dla dzieci i młodzieży). Celem spotkania jest zapoznanie dzieci z Malalą, jedynym na świecie dzieckiem, które otrzymało Pokojową Nagrodę Nobla w 2015 r.

Renata Piątkowska jest autorką ponad 50 książek dla dzieci i młodzieży. Laureatką licznych konkursów literackich, zdobywczynią pierwszego miejsca w konkursach: im. K. Makuszyńskiego, im. A. Lindgren, Festiwalu Literatury dla dzieci i młodzieży oraz „Przecinek i kropka”. Otrzymała nagrodę im M. Weryho-Radziwiłowicz, jej książki zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI- Cała Polska czyta dzieciom. Jest kawalerem Orderu Uśmiechu, odznaczona Medalami za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka Infantis Dignitatis Defensori oraz Ludziom Czyniącym Dobro .

Obowiązują zapisy pod adresem: b.jasek@bibliotekagdynia.pl

Spotkanie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Spotkanie jest finansowane ze środków Instytutu Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Spotkania z językiem rosyjskim

22 / 04 / 2024

DKK dla młodzieży w Bibliotece Wzgórze

23 / 04 / 2024