Spotkania z polskim językiem migowym

Biblioteka Wzgórze

Biblioteka Wzgórze zaprasza na zajęcia z postaw polskiego języka migowego (PJM). Zajęcia będą miały formę wykładowo-praktyczną. Celem warsztatów jest zaznajomienie uczestników ze światem świat osób Głuchych. W czasie spotkań uczestnicy poznają podstawowe zwroty w PJM.

Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od 13 lat i osób dorosłych

Obowiązują zapisy: filianr10@bibliotekagdynia.pl lub tel.: 58 6221851

Zajęcia stanowią cykl 5 spotkań po 2 lekcje.

Terminy spotkań: 3 i 17.10, 7 i 21.11, 12.12.

Zgłoszenie udziału jest równoważne z deklaracją udziału we wszystkich spotkaniach.

Spotkania poprowadzi Paulina Spiel - oligofrenopedagożka, tancerka oraz ilustratorka. Polski język migowy poznała już na studiach i później swoje umiejętności rozwijała pod okiem lektorów Stowarzyszenia Okno na Świat. Brała udział w projekcie Niema Opera vol. 2, w którym stworzyła choreografię. W Stowarzyszeniu zrealizowała już wiele projektów, w których edukowała o polskim języku migowym. Jednym z projektów były Migające Dzieci - warsztaty mające na celu nauczenie dzieci w wieku 8-12 podstaw polskiego języka migowego.

Spotkania są realizowane w ramach projektu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego dla Dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana: "Spotkania z PJM i kulturą Głuchych w Bibliotece Wzgórze".

Spotkania z językiem rosyjskim

30 / 09 / 2024