Słowiańskie lalki mocy - warsztaty

Biblioteka Wiedzy

20 czerwca (czwartek) na godz. 17:00 zapraszamy do Biblioteki Wiedzy na warsztaty dla dzieci w wieku 9-12 lat.

Podczas naszego kolejnego spotkania stworzymy Motanki, czyli słowiańskie lalki mocy. Stworzona z kolorowych skrawków materiałów, wypełniona ziołami laleczka spełnia funkcję amuletu ochronnego, talizmanu spełniającego życzenia oraz po prostu laleczki szczęścia. Każda stworzona przez nas Motanka może mieć własną intencję. Co ważne, do tworzenia lalek nie używamy żadnych ostrych narzędzi. Odwołując się do ich nazwy, tworzymy je jedynie poprzez motanie różnorodnych materiałów.

To doskonała okazja do tego, by rozwijać swoje zdolności manualne, aby w laleczce „zakląć” swoja własną intencję, a przede wszystkim dowiedzieć się więcej o symbolach i wierzeniach naszych przodków.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy mailowo: wiedza@bibliotekagdynia.pl; telefonicznie: 58 622-09-00 lub osobiście w filii.

Wydarzenie finansowane w ramach realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego „Spotkania podróżnicze i spacery po dzielnicy oraz warsztaty dla dzieci w Bibliotece Wiedzy”.

Uśmiechnięty ludzik trzymający w rękach pędzle oraz nożyczki.

Gdyńscy olimpijczycy

04 / 07 / 2024