Sensoplastyka dla dzieci

Biblioteka Wzgórze
Biblioteka Wzgórze przy ul. Biskupa Dominika 3 zaprasza najmłodszych czytelników na stacjonarne zajęcia z Sensoplastyki ®.
Zajęcia odbędą się w dwóch terminach: 30 czerwca oraz 15 lipca w godzinach 10.00 - 11.00.

Sensoplastyka® jest to plastyka sensoryczna dla dzieci w wieku 0-100 lat, która wprowadza w świat zapachów, faktur i kolorów. Wpływa ona na stymulację wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku. Zabawy sensoryczne dostarczają różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzają świat jego doznań.

Sensoplastyka ® ukazuje sposób postrzegania rzeczywistości a obcowanie ze sztuką dostarcza dziecku doświadczeń poznawczych i twórczych. Warsztat Sensoplastyczny ® polega na dowolnym doświadczaniu przez uczestników warsztatu materiałów plastycznych. Samodzielnie przygotowują oni np. masy plastyczne oraz farby jednocześnie aktywizując wszystkie swoje zmysły.

W działaniach sensoplastycznych wykorzystane są techniki arteterapeutyczne. Dzięki kolorowej stymulacji wpływa się na wiele aspektów rozwoju dzieci:
• wspomagamy budowanie świadomości ciała i przestrzeni dziecka,
• dbamy o usprawnienie ruchowe,
• wspieramy rozwój zmysłów,
• wpływamy na rozwój mowy.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 1-3 lat. W czasie zajęć korzystamy z naturalnych materiałów.
Opiekunów i dzieci prosimy o zabranie ze sobą ubrań na zmianę.

Zajęcia poprowadzi Magdalena Ułanowicz z EcoArt -Akademia kreatywności, trenerka Sensoplatyki® I stopnia.

Obowiązują zapisy pod adresem: b.jasek@bibliotekagdynia.pl

Warsztaty odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego, na tarasie przed Biblioteką Wzgórze lub we wnętrzu biblioteki.

Wydarzenie finansowane w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego.

Spotkania z językiem rosyjskim

08 / 04 / 2024