Pocztówki botaniczne - warsztaty ekologiczno-artystyczne

Biblioteka Wiedzy

Zapraszamy na ekologiczno-artystyczne warsztaty dla dzieci z tworzenia botanicznych pocztówek. Tym akcentem przywitamy złotą jesień, korzystając z jeszcze żywych roślin, które pomału przygotowują się już do zimowej wegetacji. W atmosferze kreatywnej zabawy poznamy różne gatunki roślin, a więc też naturę, która nas otacza. Podczas warsztatu dzieci będą malowały żywe rośliny, odbijając je na pocztówkach i tworząc własne kompozycje botaniczne. Będą miały do dyspozycji różne rodzaje roślin, z którymi na co dzień dzielimy ekosystem miejski, różne kolory farb i metod artystycznych. Dzięki nim stworzymy zróżnicowaną kompozycję botaniczną na nadchodzącą złotą jesień. 

Warsztat jest przewidziany dla dzieci od 7-9 lat i będzie przeprowadzony w duchu zero waste. To znaczy, że będziemy ponownie wykorzystywać i kreatywnie upcyklingować dostępne już materiały.

Wymagane zapisy mailowo: wiedza@bibliotekagdynia.pl, telefonicznie 58 622 09 00 lub osobiście w filii.

Wydarzenie finansowane w ramach realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego „Spotkania podróżnicze i spacery po dzielnicy oraz warsztaty dla dzieci w Bibliotece Wiedzy”.

Przejdź na stronę biblioteki Zobacz wszystkie wydarzenia
Uśmiechnięty ludzik trzymający w rękach pędzle oraz nożyczki.

Zobacz więcej

Gdyńscy olimpijczycy

Gdyńscy olimpijczycy

04 / 07 / 2024
godz. 17:30
Biblioteka Wiedzy

Więcej