Plastik nie taki fantastik

Biblioteka Śródmieście

Biblioteka Śródmieście (ul. Władysława IV 7-15) zaprasza na wykład dotyczący plastiku i jego wpływu na środowisko oraz nasze zdrowie.

Otaczamy się plastikiem, jemy go i pijemy, nosimy i oddychamy nim. Co możemy zrobić jako jednostka, by mieć swój udział w pozytywnych zmianach? Pierwszym krokiem jest świadomość, a następnie wprowadzanie alternatywnych rozwiązań w naszym życiu. Wykład odpowie na kilka pytań: czy plastik jest realnym problemem, czy naprawdę nam szkodzi, czy musimy z niego całkowicie rezygnować oraz pokaże, jakie są alternatywy.

Prowadząca Alicja Żarkiewicz — inspiruje do zmiany świata pokazując, że „eko” nie znaczy trudno i nudno. Od 2012 wraz z siostrą prowadzi Pracownię MAMYWENE, a w niej projekty, warsztaty, wykłady. Choć większość jej życia kręci się wokół ekologii, nie jest "ekoterrorystką". Wierzy, że nawet małe zmiany mają znaczenie i stara się w pozytywny sposób przekazywać swoją wiedzę. Zwraca dużą uwagę na to, że negatywny wpływ na środowisko ma bezpośredni wpływ na zdrowie człowieka. Od 2019 w partnerstwie Forum Inicjowania Rozwoju - największej na Pomorzu konferencji dotyczącej budowania partnerstw międzysektorowych na rzecz promowania społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Koordynuje Program Innowacji Społecznych INNaczej. Została “Osobą zero waste 2020” w plebiscycie Puchary Zero Waste.

Warsztaty malowania brzegów książek dla dorosłych

30 / 04 / 2024

Makrama. Warsztaty dla dorosłych