Opowieści z teczki profesora Książeczki. Teatr dla dzieci

Biblioteka Chylonia

Biblioteka Chylonia zaprasza dzieci na interaktywny Spektakl Teatru Edukacji i ProfilaktykiMaska: Opowieści z teczki profesora Książeczki w ramach Tygodnia Bibliotek.

Jak wyglądałby świat, w którym biblioteki nie istnieją? Z pewnością byłby bardziej ubogi. Nie moglibyśmy za każdym razem z łatwością sięgnąć po kolejną, ciekawą lekturę. Być może na dobre pochłonąłby nas Internet. A co stałoby się wówczas z naszą wyobraźnią i kreatywnością? Biblioteka to miejsce, gdzie człowiek spotyka się z literaturą, ale nie tylko… to tutaj możemy uczestniczyć w ciekawych spotkaniach autorskich i wydarzeniach kulturalnych.

Profesor Książeczka uwielbia czytać, a w zaciszu jego leśnej pracowni powstają kolejne opowieści, które za każdym razem chowa do kolorowej teczki. Szalony bohater przeprowadzi widownię przez świat wyobraźni, który okaże się być bardzo zaskakujący.

Każda myśl w jego głowie przeradza się w spotkanie z żywym bohaterem. W ten sposób poznamy osobiście Czerwonego Kapturka, czy Kopciuszka. Profesor Książeczka nie ma pojęcia, że bajki ukryte w jego teczce, mogłyby trafić do wydawnictwa, później na regały wielu bibliotek, a następnie do domów wszystkich dzieci. Gdyby mali widzowie opowiedzieli o takim miejscu jak biblioteka, to Profesor zrozumiałby wreszcie, że może jeszcze stać się znanym pisarzem.

Widowisko przeznaczone jest dla przedszkolaków oraz uczniów klas 0 - III Szkoły Podstawowej (dzieci poniżej 7 roku życia tylko pod opieką osoby dorosłej).

Czas trwania spektaklu: ok. 45 min.
Udział bierze dwóch aktorów.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy drogą telefoniczną: 58 623-00-11 lub mailową: filianr12@bibliotekagdynia.pl

W ramach projektu BO (2023/CHY/0002): ,,Zajęcia edukacyjno-kulturalne i wzbogacenie zbiorów w bibliotekach''.

Odsłonięta kurtyna. Za nią czarne tło i światła. Na środku biały napis: "teatrzyk dla dzieci"

Serduszka dla mamy i taty - warsztaty kreatywno-plastyczne

20 / 05 / 2024

Opowieści z teczki profesora Książeczki. Teatr dla dzieci