Oko na Maroko – białe, czerwone, niebieskie. Spotkanie z Olgą Dębicką

Biblioteka Wiedzy

W czwartek 19.10, o godz. 17:30 zapraszamy do Biblioteki na spotkanie pod hasłem Oko na Maroko – białe, czerwone, niebieskie.
Maroko takie właśnie jest: białe, czerwone, niebieskie. Przekonają się Państwo o tym podczas spotkania, w trakcie którego zobaczą przepiękne slajdowisko z prelekcją i muzyką. Porozmawiamy o zabytkach miast królewskich: meczetach, medresach, medinach. A także o kulturze Islamu, ciekawostkach na temat Berberów, pachnącej kuchni arabskiej, a także białej i czarnej magii. Otworzymy wrota do Maghrebu!

Zapraszamy!

Spotkanie poprowadzi Olga Dębicka - dziennikarka, od 18 lat stały współpracownik National Geographic Polska, podróżniczka (70 krajów) i pisarka, autorka książek reportażowych m.in. "Fotografie z tłem" (słowo.obraz/terytoria) oraz 50 reportaży ze świata "Podróżować znaczy żyć" (TravelFreedom), laureatka wielu nagród literackich i dziennikarskich, prelegentka Kolosów, bo w świat wyrusza zawsze z Gdyni!

Wydarzenie finansowane w ramach realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego „Spotkania podróżnicze i spacery po dzielnicy oraz warsztaty dla dzieci w Bibliotece Wiedzy”.

Stojące na piaszczystych terenach budynki z kamienia

Gdynia wielu narodowości

16 / 05 / 2024
Biblioteka Wiedzy