O kryminalistyce słów kilka. Spotkanie z Kamilą Szczepańską-Górną

Biblioteka Wiedzy

27 lutego o godz. 17:30 zapraszamy do Biblioteki Wiedzy wszystkich fanów kryminałów i tego, co wiąże się z pracą kryminalistyczną.

Zbrodnia musi zostać odkryta!!! Ale czy na pewno zawsze tak się dzieje? Jak wielkie znaczenie w ściganiu sprawców ma rozwój kryminalistyki? Pewne jest, że identyfikacja jest kluczem do ukarania winnych, uwolnienia niesłusznie oskarżonych, jak i zapewnienia spokoju rodzinie zmarłych. Czy jednak identyfikacja jest prosta i w każdym przypadku możliwa? Co zrobić, jeżeli ciało jest doszczętnie zniszczone? Czy w dwudziestym pierwszym wieku możliwe jest wykorzystanie metod identyfikacji sprzed prawie dwóch tysięcy lat? Co zawiera się w terminie biologia kryminalistyczna i co oprócz badań genetycznych można wykorzystać w celu identyfikacji? Na te i inne pytania odpowie członkini Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego, Kamila Szczepańska-Górna.

Kamila Szczepańska-Górna – absolwentka studiów o specjalizacji kryminologia i kryminalistyka. Członkini Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego, dwukrotna laureatka Konkursu im. Prof. Tadeusza Hanauska na Pracę Roku z Dziedziny Kryminalistyki.

Autorka kilku publikacji naukowych, w tym również na Międzynarodowym Kongresie Kryminalistyki i Ekspertyzy Sądowej w Wilnie. Badawczo skupia się na połączeniu odontologii z sieciami neuronowymi i to na ten temat pisze rozprawę doktorską. Zawodowo przez wiele lat była związana z cyberbezpieczeństwem, a teraz rozwija się również literacko. Jej debiutancka powieść, thriller psychologiczny „98% Klary” zbiera wysokie oceny, a niezwykły realizm i dobre przygotowanie kryminologiczne jest często wymieniane w recenzjach.

Odcisk palca w kolorach czarnym i czerwonym. Jest na szarym tle.

Konsularna stolica Polski

11 / 04 / 2024