Dźwiękowe notatki z terenu – soundscape set. Spotkanie z Marcinem Dymiterem

Biblioteka Śródmieście

Nie żyjemy w ciszy, choć czasem może się nam tak wydawać. Właściwie na każdym kroku otaczają nas dźwięki – jeśli wyjdziemy na spacer i nadstawimy ucha, usłyszymy, jak miasto do nas „mówi”.

W trakcie spotkania Marcin Dymiter, nominowany w tym roku do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii eseju, opowie o tym, jak „czytać” miejskie dźwięki, nie te rozrywkowe, a codzienne, często niezauważane, a jednak kształtujące nasz odbiór miejskich przestrzeni.

Na spotkaniu nie będziemy jednak tylko mówić o tym, jak brzmi miasto – w końcu rozmawiać będziemy o muzyce, a tej – trzeba posłuchać.

Marcin Dymiter porusza się w kręgu elektroniki, field recordingu i muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska, muzykę do filmów, spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Jest autorem projektu Field Notes, map dźwiękowych i edukacyjnego cyklu muzycznego Tracklista. Prowadzi warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Jego książka, „Notatki z terenu” była nominowana do Literackiej Nagrody Gdynia w kategorii eseju, znalazła się również wśród tytułów zakwalifikowanych do nagrody Literackiej Nagrody Europu Środkowej Angelus.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Regliński. Na miejscu będzie można zakupić książkę autora.

Warsztaty malowania brzegów książek dla dorosłych

30 / 04 / 2024

Makrama. Warsztaty dla dorosłych