„Magiczny świat Słowian” - prelekcja i spotkanie z Kamilem Gołdowskim

Biblioteka Śródmieście

Z okazji Nocy Bibliotek zapraszamy młodzież i dorosłych na wieczorną prelekcję Kamila Gołdowskiego - autora świeżo wydanej książki pt.: „Magiczny świat Słowian”

Publikacja pozwala zanurzyć się w fascynujący świat dawnych wierzeń oraz odkryć, jak magia Słowian przetrwała do dziś. Ta książka przybliża wierzenia naszych praprzodków, ich bogów, mity oraz święta i rytuały, które kształtowały ich życie. Na spotkaniu m.in. dowiemy się, w jaki sposób prastare zwyczaje wpływają na naszą współczesność, poznamy pochodzenie popularnych słowiańskich imion oraz nazw miesięcy.

Kamil Gołdowski  to miłośnik mitologii i kultury Słowian, od dziewięciu lat tworzy blog popularnonaukowy Sławosław.pl, na którym dzieli się swoją wiedzą i pasją. Z wykształcenia jest polonistą i językoznawcą z doświadczeniem pedagogicznym. Prywatnie introwertyk, który baterie społeczne ładuje w domowym zaciszu w towarzystwie rodziny i kotów, delektując się yerba mate. Od niedawna mieszkaniec Gdyni.

Uwaga: Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książki z autografem autora od gdyńskiej Księgarni Vademecum.

Rysunkowa postać mężczyzny z brodą

Spotkanie autorskie z Mikołajem Grynbergiem

17 / 10 / 2024