Magia technologii w światach przyszłości

Biblioteka z Pasją
Spod pióra Michała Cholewy – doktora nauk technicznych, pracownika Polskiej Akademii Nauk, grającego w RPG i larpy – wyszedł wciągający cykl militarnej fantastyki naukowej: Algorytmy wojny. W czasie spotkania podpytamy go trochę o to, jak to się stało, że zabrał się za powieści o konfliktach zbrojnych w przyszłości oraz w jaki sposób pomaga/przeszkadza mu zdobyta w czasie studiów wiedza z zakresu technologii. A skoro będzie już u nas i na co dzień zajmuje się uczeniem maszynowym, to podpytamy, czy na pewno jego wizje są wciąż jeszcze wyłącznie „fantastyką” i czy aby sztuczna inteligencja naprawdę już nie rządzi światem.

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie ze specjalistą w dziedzinie informatyki, pisarzem oraz twórcą gier (3 w 1!) już 8 grudnia o godzinie 18:00 w Bibliotece z Pasją.

Spotkanie poprowadzi Anna Hrycyszyn, autorka powieści Zatopić „Niezatapialną” oraz członkini Hardej Hordy.
Zdjęcie przedstawia mężczyznę w garniturze, trzymającego różdżkę, na tle kamienicy.

Speaking of English - zajęcia językowe z wolontariuszką ECS, Martiną

25 / 04 / 2024