Kungsleden – czyli jak przeżyć swój pierwszy trekking przez lapońską tundrę

Biblioteka Wiedzy

W poniedziałek, 21 października, na godz. 17:30 zapraszamy do Biblioteki Wiedzy na spotkanie dla prawdziwych poszukiwaczy przygód i niecodziennych krajobrazów.

Pozwólcie zabrać się w podróż do krainy reniferów i umierających lodowców. W podróż przez surową tundrę, gdzie powykręcane karłowate brzozy dzielnie stawiają czoła silnym północnym wiatrom. Rozkoszujcie się z nami cudownym krajobrazem prawdziwie dzikich Gór Skandynawskich. Odpocznijcie w cieple szwedzkich chatek górskich, słuchając opowieści ze szlaku przy blasku świec.

Zapraszamy na prelekcję o doświadczeniach zdobytych podczas 10-dniowej wędrówki na dalekiej szwedzkiej północy. Opowiemy o tym, co warto zabrać ze sobą, co zostawić w domu, oraz o tym, jak przywieźć z powrotem mnóstwo wspaniałych wspomnień.

Kim jesteśmy?

Gosia i Wojtek Hnatyszyn – większość życia związani z Gdynią. Na co dzień pracujący za biurkiem, w wolnym czasie przemierzają górskie szlaki oraz szukają miejsc, gdzie życie płynie nieco wolniej. W dobie mediów społecznościowych nie prowadzą żadnego profilu, lecz wierzą w siłę bezpośredniego przekazu i dobrej, wciągającej opowieści. Ich motto: Aby porządnie odpocząć, należy porządnie się zmęczyć.

Kungsleden – czyli jak przeżyć swój pierwszy trekking przez lapońską tundrę

21 / 10 / 2024