Kulturalne Wzgórze

Biblioteka Wiedzy

Tuż przed rozpoczęciem 48 FFF w Gdyni zapraszamy na spacer inspirowany sztuką i kulturą. Spotykamy się 16.09.2023,  o godz. 11:00 na parkingu przy Centrum U7, ul. Świętojańska 133.

Artystki i artyści szybują w swoich wizjach wysoko, sięgając gwiazd, dając nam dzięki swoim wizjom wyjątkowe dzieła sztuki, przedstawienia czy utwory muzyczne. Wzgórze Św. Maksymiliana, z którego z racji położenia geograficznego widać zawsze więcej, od dawna inspirowało twórców z Gdyni i nie tylko. Poznajmy opowieści i historie związane z artystyczną częścią tej dzielnicy, w której dzieje się kultura - oddolna, spontaniczna i pełna kreatywności! Zajrzymy w miejsca związane z dawnymi dziejami Wzgórza, ale i poznamy współczesne spojrzenie na artystki i artystów z tej malowniczej dzielnicy naszego miasta!

Spacer poprowadzi Michał Miegoń – pracownik Muzeum Miasta Gdyni, przewodnik miejski PTTK, dwukrotny laureat nagrody artystycznej Prezydenta Miasta Gdyni "Galion Gdyński" w roku 2019 oraz 2022. Animator kultury, aktywny działacz w dziedzinie popularyzacji gdyńskiej historii i kultury (m.in. współkurator festiwalu Open House Gdynia). Oprócz historii zajmuje się muzyką jako lider zespołu rockowego Kiev Office.

Wydarzenie finansowane w ramach realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego „Spotkania podróżnicze i spacery po dzielnicy oraz warsztaty dla dzieci w Bibliotece Wiedzy”.
 

Przejdź na stronę biblioteki Zobacz wszystkie wydarzenia
Czarnobiałe zdjęcie gdyńskiego budynku. Z lewej i prawej strony prześwitujące, duże, pomarańczowe plamy. W lewym dolnym rogu zielone, pionowe paski. W prawym górnym rogu zielone, małe kwadraty.

Zobacz więcej

Gdynia turystyczna

Gdynia turystyczna

13 / 06 / 2024
godz. 17:30
Biblioteka Wiedzy

Więcej
Scientific adventures through the mysteries paper

Scientific adventures through the mysteries paper

15 / 06 / 2024
godz. 11:00
Biblioteka Wiedzy

Więcej