Koncert zespołu ECEKON

Biblioteka Śródmieście zaprasza 24 października na koncert zespołu ECEKON

Celem działalności ECEKON jest rozwój amatorskiego ruchu artystycznego osób z niepełnosprawnością. Dążymy do tego, by uczeń osiągnął poziom gry pozwalający na włączenie do publicznej działalności w amatorskich zespołach muzycznych. Włączenie to odbywa się przy wsparciu różnych osób: z wykształceniem muzycznym, wolontariuszy, przyjaciół, rodzin. Działalność ma na celu wypełnienie życia osób z niepełnosprawnością treściami afirmatywnymi, do których należy zarówno publiczna działalność muzyczna jak i towarzyszące jej wydarzenia w sferze osobistej (prywatnej) jak i publicznej.

Z dotychczasowego doświadczenia (działamy od 1995 roku) wynika, że w środowisku osób z niepełnosprawnością intelektualną możliwe jest osiągnięcie takiego poziomu sprawności muzycznych, który pozwala na efektywne wykonywanie muzyki. Już na poziomie podstawowym sprawności wykonawczych, przy wsparciu organizacyjnym i artystycznym można wypracować oryginalne, wartościowe kreacje artystyczne. Efekty działalności można zobaczyć na stronie YouTube ECEKON.

Spotkanie autorskie z Mikołajem Grynbergiem

17 / 10 / 2024