Komiks w dwie godziny! Warsztaty komiksowe z Łukaszem Kowalczukiem

Komiks w dwie godziny!

Czy to możliwe? Tak! Twój komiks nie musi być od razu opasłym albumem w twardej oprawie. Uwaga, uwaga – nie musisz umieć rysować! A w ogóle co to znaczy „umieć rysować”? Uczestnicy będą tworzyć pod okiem Łukasza Kowalczuka krótkie formy – jednostronicowe historyjki albo mini-komiksy. Część praktyczną (wspomniane dwie godziny) poprzedzi krótki wstęp teoretyczno-historyczny z prezentacją różnych komiksów.

Podstawowe przybory (ołówki oraz papier) będą przygotowane, ale można używać własnych przyborów!

Zachęcamy również do przyniesienia własnych prac - prowadzący chętnie o nich porozmawia i udzieli rad.

Łukasz Kowalczuk - to jeden z najbardziej aktywnych polskich twórców komiksowych, artysta specjalizujący się w ilustracjach do gier fabularnych i bitewnych. Pisze, rysuje, publikuje, prowadzi warsztaty, współorganizował festiwale Rumia Comic Con oraz SzlamFest. Ma na koncie kilkadziesiąt tytułów wydanych na całym świecie, kilkanaście autorskich wystaw oraz udział w niezliczonych antologiach i zinach. Więcej informacji o prowadzącym znajdziecie na jego stronie www.

Zapraszamy osoby dorosłe i młodzież powyżej 14 lat. Zapisy: filianr18@bibliotekagdynia.pl lub tel.: 58 623 39 71.

W ramach projektu BO (2023/CHY/0002): ,,Zajęcia edukacyjno-kulturalne i wzbogacenie zbiorów w bibliotekach''.

Obrazek komiksowy w bardzo jaskrawych kolorach

Planszogranie w Bibliotece Chylonia Centrum

19 / 09 / 2024