Kobieca strona Afganistanu

Biblioteka Wiedzy

W wyobraźni większości Polek i Polaków Afganistan to kraj wybitnie nieprzychylny kobietom. Tę wizję wzmocniły jeszcze ostatnie doniesienia opisujące tamtejszą sytuację po wycofaniu się wojsk amerykańskich i przejęciu władzy przez Talibów.

Choć nazwa Afganistan w ciągu ostatnich dwóch dekad często przewija się mediach, niewiele wiemy o tym państwie. Dlatego Biblioteka Wiedzy zaprasza wszystkich na spotkanie z Ludwiką Włodek, reporterką i socjolożką specjalizującą się w tematyce środkowoazjatyckiej.

W czasie spotkania porozmawiamy o specyfice Afganistanu i, wychodząc od historycznych uwarunkowań, opowiemy o sytuacji mieszkających tam współcześnie kobiet, zwłaszcza w obliczu zmiany władzy.

Rozmowę poprowadzi Marta Tymińska, kulturoznawczyni i psycholożka międzykulturowa, pracująca na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Kungsleden – czyli jak przeżyć swój pierwszy trekking przez lapońską tundrę

21 / 10 / 2024
Biblioteka Wiedzy