History and culture of a multilingual borderland - Trentino-Alto Adige/ Südtirol

Biblioteka Wiedzy

25 kwietnia, na godz. 17:30 zapraszamy na wirtualną podróż do włoskiego regionu Trydent.

Spotkanie poprowadzi Caterina, wolontariuszka, która przyjechała w ramach projektu #EuropejskiKorpusSolidarności, a jej pobyt u nas możliwy jest dzięki współpracy biblioteki z Centrum Współpracy Młodzieży.

Prezentacja będzie prowadzona w języku angielskim.
Włochy charakteryzują się różnorodnością krajobrazu, zwyczajów i tradycji. W północno-wschodniej części kraju znajduje się mało znany region będący przykładem tej odmiany. Region Trydent-Górna Adyga/Südtirol to wyjątkowe miejsce, w którym w alpejskim krajobrazie spotykają się kultura włoska i niemiecka, ukazując swoją historię, kuchnię, tradycje i języki.

Italy is characterized by the variety of its landscape, customs and traditions. In the North – East part of the country, there is a not well known Region which represents an example of this variety. Trentino-Alto Adige/Südtirol Region is a unique place where, in an alpine landscape, Italian and German culture meet, as its history, cuisine, traditions and languages shown.

Góry w regionie Trydent

Historie gdynian z fotografiami w tle

09 / 05 / 2024

Certyfikowany kurs pierwszej pomocy