DKK dla Dorosłych w Bibliotece Pogórze

Biblioteka Pogórze

Biblioteka Pogórze (ul. Porębskiego 21) zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się w czwartek, 27 stycznia 2022, o godz.  17:00.

Na styczniowym spotkaniu będziemy rozmawiać o powieści "Moja mroczna Vanesso" autorstwa Kate Elizabeth Russell. Spotkanie ma charakter otwarty – jeśli lubisz czytać i wymieniać się opiniami z innymi czytelnikami – dołącz do nas!

Podporządkowała swój świat tylko jemu. A on totalnie nią zawładnął. On – czterdziestodwuletni intrygujący nauczyciel literatury.
Nie była jedyną dziewczyną w jego życiu. Inne, już jako dorosłe kobiety, szukają sprawiedliwości, bo zrozumiały, że zostały skrzywdzone. Oczekują, że Vanessa będzie z nimi solidarna. A ona nie może tego zrobić, bo dla niej był dobry. Przecież to ją wybrał. Sama tego chciała. Wierzyła, że to miłość. Ale czy na pewno?
Zmuszona po latach do zdefiniowania na nowo dawnej relacji Vanessa miota się między przeszłością a teraźniejszością. Musi zdecydować: czy był to związek, czy została wykorzystana? Czy była to erotyczna fascynacja czy niezdrowy popęd? I czy była gotowa na taką relację, mając piętnaście lat?

Powieść "Moja mroczna Vanesso" zestawia pamięć i traumę dorosłej kobiety z podekscytowaniem nastoletniej dziewczyny – to prowokujący do myślenia i niemożliwy do stłumienia głos. Będziesz płakać z bezsilności i ze złością walić pięściami. Nie można czytać tej książki bez zaangażowania i nie można jej zapomnieć.

Zródło: lubimyczytac.pl

Witrażowe zakładki z suszonymi kwiatami - warsztaty

22 / 04 / 2024
Biblioteka Pogórze