Dawną szosą gdańską!

Biblioteka Wiedzy

Spacer z Michałem Miegoniem

Nie wszyscy mieszkańcy Gdyni wiedzą, że niegdyś głównym traktem komunikacyjnym wiodącym przez Gdynię była Szosa Gdańska - droga, która omijała Gdynię nieopodal kapliczki św. Jana Nepomucena i karczmy św. Jana przy obecnej ul. Świętojańskiej.
Podczas spaceru, który poprowadzi Michał Miegoń, poznamy egzotycznie brzmiące rejony Gdyni, takie jak "Budapeszt", a także historię najdłuższej miotły domowej w Polsce, zwiedzimy okolice dawnej cegielni oraz zabudowań na granicy Witomina i Chylońskich Działek Leśnych (tak jeszcze 90 lat temu nazywano te tereny). Poznamy także sięgającą początków XIX wieku oryginalną mieszkalną zabudowę.

Wyruszcie razem z nami w fascynującą podróż w okolice obecnej ul. Śląskiej, dawnej szosy na styku lasu i lądu!

Zbiórka przy Bibliotece Wiedzy (ul. Świętojańska 141).

Michał Miegoń – pasjonat i znawca Gdyni, twórca inicjatywy „Inne Szlaki”, pracownik Muzeum Miasta Gdyni i najmłodszy członek Koła Starych Gdynian. Oprócz badania lokalnej historii: aktywny na polu muzycznym jako lider formacji Kiev Office, z którą występował na takich festiwalach jak Opener, Węgorzewo, Jarocin i producent w studio Sound 8. Laureat Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Gdyni ‘Galion Gdyński’ w kategorii Animacja Kultury.
Spotkanie finansowe ze środków Rady Dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana.

Konsularna stolica Polski

11 / 04 / 2024