Co język robi naszej głowie? Spotkanie z Jagodą Ratajczak

Biblioteka Śródmieście

Biblioteka Śródmieście zaprasza wszystkich miłośników i miłośniczki języków obcych i ojczystych na spotkanie z Jagodą Ratajczak.

Jeśli mielibyśmy wskazać coś, co łączy wszystkich ludzi, byłoby to na pewno używanie języka. Większość z nas włada chociaż jednym, niektórzy – nawet kilkoma, a na pewno każdy i każda kiedyś próbował jakiś dodatkowy opanować. W procesie poznawania nowego języka zapewne nie raz i nie dwa również przyszło nam mierzyć się z zupełnie odmiennymi od naszych sposobami opisu rzeczywistości. Być może, poznając nowe słownictwo, zaczęliśmy również… inaczej patrzeć na świat? Jagoda Ratajczak wJęzycznych. Co język robi naszej głowie? pokazuje, jak niesamowitą zdolność do zmiany naszego nastawienia, naszego patrzenia na otaczającą nas codzienność ma język, jakim się posługujemy lub posługiwać zaczniemy. Nie wierzycie? To sami zapytajcie autorkę!

To nieczęste spotkanie o języku poprowadzi Agnieszka Skulska, redaktorka i ilustratorka.

Makrama. Warsztaty dla dorosłych

14 / 05 / 2024

Koncert zespołu Zabawa

23 / 05 / 2024