Biblioteka na zielono. Otwarcie Cisowskiej Bazy Nasion

Biblioteka Cisowa

Rozpoczynamy zieloną rewolucję w Bibliotece Cisowa!

Wzorem działań Biblioteki Publicznej Franca Bevka w słoweńskiej Novej Goricy, Biblioteka Cisowa otwiera CISOWSKĄ BAZĘ NASION. Będzie to specjalne miejsce, do którego czytelnicy będą mogli przynosić nasiona różnych roślin i wymieniać się nimi z innymi czytelnikami! Jeśli wyhodowaliście coś w ogródku, na działce czy balkonie, zbierzcie nasiona i przynieście je do biblioteki, a w zamian weźcie inne! To nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale również sposób na doskonałą zabawę, spróbowanie swoich sił w hodowaniu roślin, z którymi wcześniej nie mieliśmy okazji się zmierzyć oraz na edukowanie młodszych pokoleń.

Zapraszamy Was na specjalne wydarzenie z okazji otwarcia Cisowskiej Bazy Nasion, w ramach którego wspólnie zrobimy coś dla zrównoważonego rozwoju. Oprócz możliwości skorzystania z Bazy Nasion będzie na Was czekać również:

• Bibliorower z mobilnym bookcrossingiem - ulubiony pojazd gdyńskich czytelników zawita do cisowskiej biblioteki ze skrzynią pełną książek dla dzieci i dorosłych. Przynieś nam niepotrzebne książki i weź te, których jeszcze nie czytałeś!
  • Otwarta szafa - lato zbliża się wielkimi krokami, co Ty na to, by w nadchodzącym sezonie ubrać coś nowego i nie wydać na to ani grosza? Przynieś letnie ciuchy, których już nie potrzebujesz i zgarnij w zamian tego, które będziesz nosić tego lata.
  • Gotowe pakiety prezentowe do sadzenia roślin - przyjdź na wydarzenie i odbierz pakiet nasion gotowych do zasadzenia
  • Wymiana zabawek - masz zabawki w dobrym stanie, którymi Twoje dziecko już się nie bawi? Jeśli tak to doskonała okazja, by się ich pozbyć i obdarować pociechę czymś nowym. Będzie zachwycone! A Wy zyskacie trochę cennego spokoju. ;)
  • Maszyna do przypinek - na każdego młodego eko-bohatera, który wymieni się książkami lub zabawkami albo zabierze ze swoim rodzicem nasiona, czeka specjalna nagroda w postaci przypinki, którą samodzielnie wykona na specjalnej maszynie!

Wstęp wolny.

Wydarzenie organizowane jest w ramach programu Erasmus+ „Europejskość na skalę lokalną. Biblioteka jako miejsce edukacji i spotkań”.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Warsztaty kulinarne z szefem kuchni dla dzieci

07 / 05 / 2024

Biblioteka na zielono. Otwarcie Cisowskiej Bazy Nasion